Fidesz;Jobbik-Konzervatívok;Vona Gábor;külhoni magyarság;

2017-08-18 17:27:00

Fidesz: Vona (is) nemzetáruló

A Fidesz szerint Vona Gábor, a Jobbik elnöke "ismét színjátékot játszik", miközben a hatalomért és a pénzért már elárulta a külhoni magyarokat és a Jobbik korábbi nemzetpolitikáját is.

Hidvéghi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója közleményében arra reagált, hogy Vona Gábor pénteki sajtótájékoztatóján közölte, a Jobbik támogatja a Kárpát-medencei magyar közösségek autonómiatörekvéseit. A Fidesz megjegyezte, hogy a kettős állampolgárságról szóló törvényt - Gyurcsány Ferenc DK-elnökkel és Botka László szocialista kormányfőjelölttel együtt - Vona Gábor sem szavazta meg. Ezen felül pedig "velük együtt nemzetárulást követett el", amikor nem szavazta meg a migránsok betelepítésének elutasításáról szóló alkotmánymódosítást sem - hangsúlyozták.

A Jobbik "ma már rendszeresen összeborul azokkal, akik a külhoni magyarok ellen gyűlöletkampányt folytattak és a párt ma már nem a magyar érdekeket, csak egy milliárdos érdekeit védi, aki kilóra felvásárolta a pártot" - értékelt a nagyobbik kormánypárt, hozzátéve: a "Jobbik politikusai ma már odáig mennek, hogy a külhoni magyarokat gyalázzák".

Mire is reagált a Fidesz?

A Jobbik támogatja a Kárpát-medencei magyar közösségek autonómiatörekvéseit - közölte Vona Gábor, az ellenzéki párt elnöke pénteki budapesti sajtótájékoztatóján. Értékelése szerint ez "nem valamiféle múltba révedő 20. századi sérelempolitika", hanem 21. századi felvetés.

Azt mondta: a cél eléréséhez erős anyaországra és erős helyi magyar közösségekre van szükség, s ha a kettő nem áll össze, nem lesz sikeres.

A jobbikos politikus szerint el kell ismerni, hogy a mostani kormány nemzetpolitikájában történtek előrelépések a szocialista-szabad demokrata kormányokhoz képest. Ezek közé sorolta a kettős állampolgárságot. Azt ugyanakkor kifogásolta, hogy érdemi áttörés nem történt szerinte például az elvándorlás, az asszimiláció, a közösségi jogok érvényesülése területén.

Vona Gábor úgy vélte: a kormány az itthoni pártpolitikai konfliktusokat és a korrupciót kihelyezi a Kárpát-medencei magyarság életébe is, és nem tekint az érintettekre egyenrangú partnerként. Ehelyett velük egyeztetve kellene megtalálni a célkitűzéseket és beállni mögéjük - jelentette ki.

A Jobbik elnöke azt is megfogalmazta, hogy a környező országok vezetőivel folytatott találkozón és nemzetközi szervezetekben is meg kell jeleníteni a magyar ügyet. Szóvá tette, hogy a kormány a másik fél érdekében nem veti fel ezeket a témákat, az autonómiáról pedig csak "befelé" kommunikál.