Videoton;Európa-liga;Belgrád;

2017-08-18 22:06:00

Videoton - A visszavágó dönt a csoportkörről

A labdarúgó Európa-Liga selejtezőjének rájátszásában nem született gól a Partizan Belgrád és a Videoton csütörtöki esti első találkozója, így a magyar csapat kedvező helyzetből várhatja a jövő heti visszavágót.

„Nem változott semmi az esélyeket illetően a mérkőzés előtti állapothoz képest, Felcsúton, telt ház előtt dől majd el minden. Próbáljuk tovább élni az álmunkat, ahhoz pedig, hogy az álom valósággá váljon, bátorságra és szerencsére is szükségünk lesz!” – ezt Marko Nikolic, a Videoton vezetőedzője nyilatkozta a mérkőzést követően klubja hivatalos honlapjának. A legutóbbi évadban még a Partizan trénereként szerb bajnoki címet nyerő szakvezető elmondta, kevésbé a játék, inkább a küzdelem dominált Szerbiában.

Az iramot egyébként az ápolások száma is mutatta, Nikolicnak az első félidőben kétszer is cserélnie kellett. A 27. percben Anel Hadzic fájdalmas arckifejezéssel ápolást kért, majd el is hagyta a pályát, a félidőhöz közelítve újabb székesfehérvári játékost váltottak le kényszerűségből: Marko Scepovicot a 43. percben Szabó Bence váltotta.

A szerbek szinte csak pontrúgásból veszélyeztettek, míg a Videoton az utolsó 30 percben kezdett el leginkább felpörögni. Eseményből ekkor már nem volt hiány: a 69. minutumban Uros Djurdjevic lőtt gólt a vendégek hálójába, a játékvezető azonban érvénytelenítette azt, mivel a találatot megelőzően fellökték Fiola Attilát. A Videoton a hajrában hagyott ki hatalmas helyzetet, Pátkai Máté a 93. percben akár győzelmet is szerezhetett volna csapatának, ám maradt a 0-0.

A látottak alapján a Videoton jó eséllyel pályázik arra, hogy a felcsúti visszavágó után a főtáblára kerülhessen.