futball;Bundesliga;Dárdai Pál;videóbíró;DFL;

2017-08-21 07:51:00

Bundesliga: gondok a videóbíróval

Komoly fennakadások voltak a videóbíróval a német labdarúgó-bajnokság első fordulójában. A liga (DFL) közleménye szerint három bajnoki mérkőzésen átmenetileg nem lehetett használni a rendszert, a lesek visszatekintése pedig minden találkozón csak kimerevített képpel, de a "lesvonal" behúzása nélkül volt lehetséges. A DFL vizsgálatot indított annak kiderítésére, mi okozta a technikai nehézségeket.

A bajnokság a hagyományoknak megfelelően a címvédő találkozójával kezdődött: pénteken a Bayern München a Bayer Leverkusent fogadta. Ezen a meccsen az időjárás jelentett problémát, a heves esőzés miatt a második félidő tíz perc késéssel kezdődött, a találkozót a müncheniek nyerték magabiztosan 3-1-re. A videóbíró használatára egyszer volt szükség, a felvételek megtekintése után tizenegyest kaptak a bajorok, amit Robert Lewandowski értékesített.

A magyar érdekeltségű csapatok közül az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapuban 2-0-ra kikapott a Schalke 04 otthonában, a Hertha BSC ugyanilyen különbséggel nyert otthon az újonc VfB Stuttgart ellen. Dárdai Pál, a berliniek vezetőedzője a siker ellenére sem volt elégedett. "Az első félidőben körülményesen játszottunk, ezen sikerült változtatni a szünetben, a vezető gólunk megzavart minket, a második után még jobban összezavarodtunk, ilyesmi nem fordulhat elő, többet várok a meghatározó futballistáinktól" - értékelt a szakember.

Szalai Ádám végig a pályán volt a Hoffenheimben, amely 1-0-ra győzte le a Werder Brement: a 84. percben született találatot a magyar válogatott csatár készítette elő.

Bundesliga, 1. forduló:

Bayern München-Bayer Leverkusen 3-1, Hertha BSC-Stuttgart 2-0, Hoffenheim-Bremen 1-0, Hamburg-Augsburg 1-0, Mainz-Hannover 0-1, Wolfsburg-Dortmund 0-3, Schalke 04-RB Leipzig 2-0, Freiburg-Frankfurt 0-0, Mönchengladbach-Köln 1-0.