Videoton;Európa-liga;Partizan Belgrád;

2017-08-24 23:53:00

Lenullázta a Partizan a Videotont

Hiába küzdött nagyon elszántan, sima 4-0-ás vereséget szenvedett a Videoton a Partizan Belgrád ellen a labdarúgó Európa-liga rájátszásának visszavágóján és nem jutott be a csoportkörbe.

Aktívabban kezdett a Videoton, az első percben Lazovics végzett el szögletet, három perccel később az előrehúzódó Nego 16 méteres lövését Sztojkovics védte szép vetődéssel. Két perccel később nagy bajba került a Videoton, Suljic veszítette el a labdát a szerb térfél közepén, a vendégek előretörtek és Tawamba 15 méterről kilőtte a hosszú sarkot (0-1).

Európa-liga, playoff
Videoton-Partizan Belgrád (szerb) 0-4 (0-3)
Felcsút, Pancho Aréna, 3485 néző. Jv.: Marriner (angol)
Gól: Tawamba (6.), Soumah (24.), Djurdjevics (35., 87.)
Kiállítva: Juhász (47.)
Sárga lap: Juhász (44.), Pátkai (51.), illetve Ostojics (27.), Everton (81.)
Továbbjutott: Partizan Belgrád 4-0-ás összesítéssel
Videoton: Kovácsik – Nego, Fiola (85.), Juhász, Stopira – Suljic (Szabó B. 77.), Pátkai, Hadzic, Henty (Géresi 46.) – Lazovics, Scsepovics (Maric 62.)
Partizan Belgrád: Sztojkovics – Vulicsevics, N. G. Miletics, Osztojics, N. R. Miletics – Jankovics (Pantics 77.), Radin, Everton, Soumah (Ilic 64.) – Tawamba (Djurickovics 70.), Djurdjevics

A fehérváriak továbbra is mentek előre, a 8. percben Lazovics lőtt kevéssel a kapu mellé.

A 20. percben a második szerb kapura lövés is góllal végződött, de Djurdjevics lesen kapta a labdát.

A 24. percben a harmadik Partizan-akció is gólt eredményezett, Fiola hibáját követően Djurdjevics beadása után Soumah továbbított a kapuba (0-2). Két perccel később Suljic csapott le egy rövid hazaadásra, egyedül tört volna kapura, Osztojics szabálytalankodott vele utolsó emberként, de a védő csak sárga lapot kapott.

A 35. percben minden eldőlt, ezúttal Hadzic rontott, Soumah futott el a jobb szélen, lapos beadása után Djurdjevics továbbított a hálóba (0-3).

A második játékrész Juhász kiállításával indult: a magyarok csapatkapitánya belépett a felfutó Djordjevics elé, a szerb elesett, a játékvezető pedig másodszor is felmutatta a sárga lapot a fehérvári védőnek.

A folytatásban mindkét csapat visszavett a tempóból, a hazaiak nem tudtak, a vendégek nem akartak többet hozzátenni a mérkőzéshez, de még így is szereztek egy gólt a 87, percben Djurdjevics másodszor volt eredményes (0-4).

Sovány vigasz, hogy a Dinamo Kijev Kádár Tamással a soraiban 3-1-re nyert a portugál Maritimo ellen, és érdekelt lesz a csoportkör ma déli sorsolásán. Rajta kívül két német csapat, a Hoffenheim (Szalai Ádám) és a Hertha BSC (vezetőedző Dárdai Pál), illetve a kazah Asztana (Kleinheisler László) révén lesznek még magyarok a sorozatban.