futball;Bayern München;Szalai Ádám;Hoffenheim;Julian Nagelsmann;

2017-09-10 23:30:00

Szalai Ádáméktól kapott ki a Bayern München

A Szalai Ádámot is foglalkoztató Hoffenheim otthonában szenvedett 2-0-ás vereséget a címvédő Bayern München a német labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában. A házigazdák mindkét gólját Mark Uth szerezte, a magyar válogatott támadó a lettek elleni világbajnoki selejtezőn elszenvedett combsérülése miatt nem szerepelhetett a találkozón. Julian Nagelsmann, a Hoffenheim trénere harmadszor ült a kispadon a bajorok ellen, és még nem kapott ki. A müncheniek hat éve hagyták el utoljára ennyire a szezon elején vesztesen a pályát.

"Nagyon örülök ennek a győzelemnek, minden statisztikai mutatóban jobb volt a Bayern, mégsem nyertünk érdemtelenül, mert csak mi szereztünk gólt" - hangsúlyozta Nagelsmann. "Nehéz mérkőzés volt, több helyzetet is kialakítottunk, apróságok döntötték el a találkozót" - vélte Carlo Ancelotti, a müncheniek szakvezetője.

Az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapuban 2-0-ra nyert a Hamburg vendégeként, míg a Dárdai Pál edzette Hertha BSC hazai pályán döntetlent ért el a Werder Bremen ellen.

A két forduló után százszázalékos Borussia Dortmund meglepetésre csak gól nélküli döntetlenre volt képes a Freiburg vendégeként, pedig hatvan percig emberelőnyben játszhatott.

Bundesliga, 3. forduló: Hamburg-RB Leipzig 0-2, Mönchengladbach-Frankfurt 0-1, Freiburg-Dortmund 0-0, Hoffenheim-Bayern München 2-0, Wolfsburg-Hannover 1-1, Augsburg-Köln 3-0, Mainz-Leverkusen 3-1, Hertha BSC-Werder Bremen 1-1, Schalke 04-Stuttgart 3-1.

Az élcsoport: 1. Dortmund 7 pont (5-0), 2. Hoffenheim 7 (5-2), 3. Hannover 7 (3-1).