Vasas;Fradi;labdarúgó NB I;

2017-09-17 10:08:00

Feltámadás - Fontos győzelmet aratott a Vasas és a Fradi

Nyolc találatot, három kiállítást, valamint a Vasas és az FTC győzelmet hozta a labdarúgó NB I 9. fordulójának két fővárosi rangadója szombaton.

Az előző héten 5-2-es Üllői úti "pofonba" beleszaladó Vasas helyenként látványosan, nagy akarattal játszva ismét megtréfálta a Videotont, amely bár vezetett, végül kétgólos vereséggel (3-1) és kettős emberhátrányban zárt. A Vasast legutóbb 2015 novemberében legyőző fehérvári csapatból többen nehezen viselték a kudarcot, Loic Nego két sárga lap után a 89., Danko Lazovic pedig azonnali piros lappal a 93. percben jutott a kiállítás sorsára.

A Videoton vereségével még inkább felértékelődött az esti derbi, a címvédő Honvéd és a kupagyőztes Ferencváros találkozójának eredménye. A szuperkupa-döntőnek is beillő párharc 4200 szemlélő színe előtt kezdődött el, aki viszont néhány perccel később foglalta el a helyét, lemaradt Varga Roland találatáról. A 6. minutumban szerzett vendéggól nem szegte kedvét a bajnokcsapatnak, sőt: a kispestiek gólfelelőse, Davide Lanzafame büntetőből még az első játékrészben egalizált, a helyzetek alapján akár vezethetett is volna a Honvéd.

A folytatásban a házigazdát erősítő Bobál Dávid és a fradista Varga kettőse közül a 47. percben is előbbi húzta a rövidebbet, az FTC szélsője másodszor is kihasználta a védő bizonytalanságát, s idénybeli 10. góljával újra vezetést szerzett a vendégeknek. Az előny birtokában a zöldek nem álltak vissza védekezni, a 68. percben pedig eldőlt a mérkőzés: a második fellépésén másodszor eredményes 19 éves ghánai, Joseph Paintsil alakította ki a 3-1-es végeredményt.

Kisvártatva a második sárga kártyával az öltözőbe parancsolt Botka Endre miatt kisebb tömegjelenet alakult ki a hazai tribünön. A játékos levonulásakor a télen Kispestről a Ferencvároshoz szerződő védőt szidó és védő kispestiek vívtak ökölcsatát, ám a hamar színre lépő biztonságiak rendet tettek. Noha a második félidőre felerősödő esőzés és villámlás, valamint a lelátói jelenetek miatt kissé viharos lett a vége, a Ferencváros 20 percig emberhátrányban futballozva is megőrizte előnyét, s amellett, hogy megelőzte a tabellán a Honvédot, a korábbi gyengélkedés után második fontos mérkőzését nyerte meg.

„A hamar bekapott gól, ha lehet, jókor jött, hiszen felébredtünk tőle. Miután egyenlítettünk, ha kicsit szerencsésebbek vagyunk, a vezetést is megszerezhettük volna. A vereség azért bosszantó, mert elkerülhető gólokat kaptunk, olyan szituációkban hibáztunk, melyekre külön készültünk a héten” – mondta a lefújás után a Népszavának nyilatkozó Gazdag Dániel. – Volt egy hosszabb sorozatunk, most kétszer kikaptunk, ezzel viszont nem veszett el semmi – felelte a kispesti középpályás lapunk azzal kapcsolatos kérdésére, kell-e különösebb jelentőséget tulajdonítani annak, hogy a Honvéd a legutóbbi két hazai fellépésén kikapott.

Folytatás szombaton a 10. fordulóval.

A 9. forduló eredményei

Vasas–Videoton 3-1 (2-1) Szusza Ferenc Stadion, 1600 néző. Játékvezető: Andó-Szabó.

Puskás Akadémia–Mezőkövesd 1-0 (0-0) Felcsút, 700 néző. Jv.: Iványi.

Balmazújváros–Debrecen 0-1 (0-1) Balmazújváros, 2200 néző. Jv.: Bognár.

DVTK-Paks 2-4 (1-2) Debrecen, 1000 néző. Jv.: Solymosi.

Haladás–Újpest 1-0 (0-0) Sopron, 1500 néző. Jv.: Erdős.

Budapest Honvéd-Ferencváros 1-3 (1-1) Bozsik-stadion, 4200 néző. Jv.: Farkas Á.