Rendezik a parkot, lecserélik a kerítést, és csónakázásra is alkalmassá teszik a Orczy-tavat. Sportfejlesztéseket is végrehajtanak, sor kerül a régi vívócsarnok korábban beígért felújítására, valamint gumiborítású futópálya építéséhez is forrásokat rendeltek. Folytatódik az egyetem fejlesztése is: a VIII. kerületi Korányi Sándor utcában álló régi épület helyén új katasztrófavédelmi speciális képzési központ épül. Meglehetősen érthetetlen viszont, hogy az egyetem három éve átadott főépületének udvarán álló üvegépítményt is átalakítják. A kormány kedvencének számító intézmény a keretből már jövőre megkaphat 6,8 milliárd forintot a fejlesztésekre - írja a Magyar Nemzet.
Mindezek fényében nem meglepő, hogy a közszolgálati egyetem kivételezettnek tűnik. Erre utal az is, hogy bár a hallgatók létszáma a kisebb és közepes egyetemek szintjén van, a 2012-es alapítás óta csak infrastruktúra-fejlesztésekre közel ötvenmilliárd forint értékű uniós és magyar költségvetési forrást adott a kormány. Figyelemre méltó adat, hogy az NKE hallgatóinak száma csak akkor emelkedett tízezer fölé, amikor 2013-ban az intézményhez csatolták a Budapesti Corvinus Egyetem Közigazgatás-tudományi Karát, ám azóta a hallgatói létszám 6500 főre esett vissza.
Az egyetemnek juttatott óriási pénzek nyomán az NKE egy diákjára közel négyszer több közpénz jutott az elmúlt években, mint egy átlagos magyar hallgatóra.