Real Madrid;Bajnokok Ligája;Borussia Dortmund;

2017-09-27 01:00:00

Megtört az átok, először nyert Dortmundban a Real Madrid

A labdarúgó BL csoportkörének 2. fordulójában olyat tett a címvédő Real Madrid, amelyre korábban nem volt példa: a játéknap rangadóján, idegenben verte 3-1-re a Borussia Dortmund együttesét.

Nyolc mérkőzéssel, két magyar játékossal és egy szuperrangadóval folytatódott kedden a nemzetközi futball elitsorozata.

Sallai Roland a Tottenham Hotspurt fogadó APOEL, Gulácsi Péter pedig a Besiktas vendégeként pályára lépő RB Leipzig kezdőcsapatában kapott helyet, az érdeklődés középpontjában azonban kontinens-szerte a Dortmund–Real Madrid összecsapás állt, amelynek a nagy kérdése az volt, hogy végre megtörik-e a madridiakat sújtó „Ruhr-vidéki átok”.

Megtört.

Pedig eleinte a hazaiak veszélyeztettek, csakúgy, mint a 13. minutumban, amikor Maximilian Philipp és a házigazda joggal reklamálhatott, miután a játékos beadása után a vendégek védője, Sergio Ramos kézzel tisztázott a gólvonal előtt állva. Öt perccel később már Gareth Bale és a madridiak örülhettek, a walesiről ugyanis megfeledkeztek a védők, Bale pedig mutatós gólt ragasztott a bal felső sarokba.

A gólgyártás a térfélcserét követően folytatódott. Cristiano Ronaldo 49. minutumban szerzett találata úgy tűnt, nagy lépés a siker felé, ám Emerick Aubameyang hat perccel később gondoskodott róla, hogy ne fulladjon unalomba a folytatás. A dortmundi szépítés után igazi hajsza kezdődött a győzelemért, az adok-kapokból pedig az a Real jött ki jól, amely Ronaldo hajrában bevitt második találatával végül 3-1-re nyert. Nem mellesleg története során először győzött a Borussia stadionjában.

Vereségével már két forduló után nehéz helyzetbe került a német együttes, hiszen a Dortmund az első játéknapon attól a Tottenhamtól kapott ki, amely a Sallait 62 percig szerepeltető APOEL otthonában Harry Kane triplájának köszönhetően magabiztosan nyert kedden. A négyes két részre szakadt: a Real Madrid és a Tottenham 6-6, a Dortmund és az APOEL nulla ponttal áll a H jelű kvartettben.

Ma további nyolc összecsapással, köztük a Paris Saint-Germain–Bayern München és az Atlético Madrid–Chelsea rangadókkal folytatódik a BL.