Bajnokok Ligája;férfi kézilabda;Mol-Pick Szeged;Telekom-Veszprém;Ljubomir Vranjes;Breszt;

2017-10-02 07:56:00

BL - Hibátlan a Veszprém, ismét nyert a Szeged

Harmadik csoportmérkőzését is megnyerte a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája csoportkörében és a B jelű nyolcasban egyedüli száz százalékos együttesként áll az első helyen. Ljubomir Vranjes együttese az előzetesen vártnál nagyobb csatában győzött 29-26-ra a fehérorosz Breszt otthonában. A rivális több mint háromezer fanatikus szurkolója előtt az első húsz percben majdnem végig vezetett, igaz, két gólnál nagyobb előnyre nem tett szert, a magyar bajnok a játékrész végére magához ragadta az irányítást, és két gólos előnnyel vágott neki a második felvonásnak. Bár a hazaiak egyszer egyenlítettek és egy alkalommal a vezetést is megszerezték, a Veszprém - bár nem várt nagy nehézségek árán - a nyolc gólt szerző Lékai Máté és a végjátékban ziccereket védő Mikler Roland vezérletével megszerezte a két pontot.

"Elégedett vagyok, mert nyertünk a kiváló Breszt ellen, amely sorozatban a harmadik mérkőzésén mutatta meg, hogy csoportunk erős tagja - nyilatkozta a találkozó után a klub honlapján Vranjes. - Bresztben sosem egyszerű játszani és főleg győzni, ezért büszke vagyok a játékosaimra. A forró hangulatú végjátékban is megőrizték nyugalmukat."

A másik magyar résztvevő, a MOL-Pick Szeged a harmadik körben lépett először otthon pályára a svéd Kristianstad ellen, s a háromezer hazai szurkoló nagy örömére a 20–11-es félidőt követően 36–27-re győzött.

Ahogy a múlt héten Zágrábban, úgy ezúttal is gyors, hatékony játékkal kezdett a magyar csapat, ezért a vendégek már a nyolcadik percben időt kértek (7-3), de ezzel sem tudták megtörni a házigazdák lendületét. A svédek tíz percen keresztül nem találtak a hálóba, a második idejüket is kikérték, a szegediek viszont eközben bravúros megoldásokkal szerezték góljaikat (12-3). Ezt követően átlendült a holtponton a vendégcsapat, de a hazaiak továbbra is jól védekeztek, így a különbség nem csökkent a szünetre (20-11).

A második felvonás elején igyekezett felzárkózni a Kristianstad, és amikor már csak hat gól volt a két együttes között, Juan Carlos Pastor időt kért (28-22), mert csapata megint megtorpant, ahogyan egy héttel ezelőtt a zágrábi meccsen is. Az utolsó tíz percben újra eredményesen kézilabdáztak a szegediek, s megérdemelten nyertek.