Jakobi László húsz éves zenészi karrierjét cserélte menedzselésre. 1976-ban végzett a Zeneakadémián, tagja volt a Magyar Rádió zenekarának, a Mandel Quartetnek, muzsikált színházban, ahol a gordonka mellett játszott akár kongán vagy balalajkán is. Részt vett zenei felvételeken, nemzetközi sztárokkal találkozott, fokozatosan került és tanult bele a szervezésbe.
A kilencvenes évek közepén Strém Kálmán, a legnagyobb magyar klasszikus hangversenyszervező adta át neki a stafétabotot, és az ötletet: hozzanak létre zongorasorozatot – derül ki a volt csellista válaszából, amikor arról kérdeztük: miért nem Yo-Yo-Ma, a világhírű gordonkaművész fellépését köszönhetjük neki.. „Ő adta át a művészek elérhetőségét és ami ennél sokkal fontosabb, egy három-négyszázas címlistát azokról, akik rendszeresen zongorakoncertre járnak.” A lista mára húszezressé bővült, Jakobi László pedig 2005-ben elhunyt elődjét követve tartja már a váltóbotot a szintén komolyzenei hangversenyek szervezésével foglalkozó Besszer Szilviának.
2003-ban zajlott a sorozat első évada, amelyben többi között fellépett Grigorij Szokolov, az akkor még nem világsztár, de szakemberek szerint a legjobbnak tartott orosz művész. Azóta a legnagyobb zenészek: mások mellett Alfred Brendel, Fazil Say, Jevgenyij Koroljov, Piotr Anderszewski, Kocsis Zoltán, Ránki Dezső, Jandó Jenő, Frank Péter és Vásáry Tamás is játszott a szériában. És Schiff András is, aki Jakobi László bánatára 2011-ben kijelentette, hogy nem lép fel többé Magyarországon. „Pedig ez a műfaj politikamentes. A legfőbb támogató 1999. óta az MVM, amely kormány- és vezetőváltásokat átívelve folytatta a szponzorációt.” Szokolov többször is visszatért Magyarországra és 2019-ben is eljön, éppúgy, ahogy a világ jelenleg legnagyobbnak tartott zongoristája, Jevgenyij Kiszin, aki 6 év elteltével újra a sorozat vendége lesz.
Schiff András 2011 januárjában Bayer Zsolt egyik, őt név szerint pellengérre állító mondatára reagálva jelentette ki: "Abszolút nemkívánatos személy lettem Magyarországon. Nem hiszem, hogy valaha is újra fel fogok lépni Magyarországon, vagy akárcsak beutazom az országba. Elvégre nem vagyok hős." Döntését azóta sem változtatta meg.
Eleinte szinte vadászni kellett a világhírű fellépőket, többek között Kocsis Zoltán is adott tanácsokat Jakobi Lászlónak. „Mára viszont elég ismertek lettünk a világban, keresnek minket. Az eddig fellépett művészek pedig olyan rangot jelentenek, hogy míg az első években a muzsikusok kétszer akkora gázsiért jöttek Budapestre mint Bécsbe, ma már sokkal kevesebb pénzért is szívesen játszanak nálunk” - mutatja be a trendet Jakobi László.
Bár elterjedt a világban a mondás, amely szerint egy klasszikus zenei koncert akkor lehet sikeres, ha elmarad, Jakobi László üzleti sikert is kovácsolt a hangversenyszervezésből. „A világ egyik legjelentősebb klasszikus zenei rendezvénye a Salzburgi Fesztivál bevételének 40 százaléka származik jegyeladásból és 60 százaléka támogatásokból, nálunk fordított az arány.” A pénzügyi siker köszönhető annak is, hogy a cég egyszemélyes, apparátus nélkül működik.
A 2018-as sorozat fellépői a Müpában:
Jan. 26. Fazil Say
Feb. 21. Arkagyij Volodosz
Márc. 28. Grigorij Szokolov
Okt. 30. Ránki Dezső
Nov. 19. Bogányi Gergely
Dec. 11. Piotr Anderszewski