Hernádi;hallgatás;puncs.hu;

2017-10-28 07:09:00

Hernádi hallgat a Puncs.hu-ról

Nem kaptunk választ a Moltól, hogy Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgatónak van-e erkölcsi vagy jogi kifogása az áttételes tulajdonában álló Puncs.hu tevékenysége ellen. Az internetoldal nem egyszerű társkereső: vállaltan "az egzisztenciájukat másokkal megosztó sugar daddyk”, illetve "törődésre, gondtalan életre vágyó sugar babyk” egymásra találását ösztönözné. 

Írók és képzőművészek kezdeményezésére a héten már több mint tízezren követelték a Puncs.hu betiltását Pintér Sándor belügyminiszternél. A Párbeszéd Magyarországért kerítés, illetve prostitúció elősegítése vádjával ismeretlen tettes ellen feljelentést tett. Az Együtt pedig az Önszabályozó Reklámtestületnél tett sikertelen panaszt.

Weiler Péter, az oldalt üzemeltető Ntice Kft. – szintén képzőművész – ügyvezetője a hvg.hu-nak adott nyilatkozatában elismerte, hogy lépéseiket jogilag alaposan megtervezik, de leszögezte, oldalukon minden prostitúciós kísérletet tiltanak és törölnek. Ehhez képest az Átlátszó „sugar babyként” regisztráló munkatársától a rendszerben lévő férfiak szinte kizárólag pénz ellenében kértek szexuális szolgáltatásokat.

A tavaly nyolcmilliós forgalom mellett hárommilliós nyereséget elérő Ntice áttételes többsége Weileré, a kisebbséget pedig két és fél éve a Dating Central Europe (Dace) Zrt. birtokolja. E társaság három éve a Gran Kockázati Tőkealapé. Az alapot a Hernádi Zsolt tulajdonolta Gran Private Equity Zrt. kezeli. Az alap négy éve – hazai döntés nyomán - 4,3 milliárd befektetnivaló forintot kapott az Uniótól. A Hernádi alapja által a Dace-be tett pénz mértékéről annyi látható, hogy a cég 2014-es mérlegében 557 millió forint tőketartalék jelent meg. Ebből az alap 210 milliót osztalékként már vissza is szedett. A Dace számos társkereső oldalt működtet. Ilyen például a titkosrandi.hu, a viszony.hu vagy a szexrandi.hu. Utóbbi kapcsán a pénz forrását biztosító unió már folytatott vizsgálatot is, de nem leltek szabálytalanságra.

Ismét vesztettek a horvátok
Tegnap a svájci polgári bíróság is elutasította a horvát kormány azt illető keresetét, hogy semmisítsék meg a genfi Nemzetközi Kereskedelmi Jogi Bizottság ellenük hozott döntését. Pedig a bizottságot is Zágráb kérte fel annak kimondására, hogy a Mol csúszópénz révén vette volna át az INA nevű energiatársaságuk irányítását. A választott bíróság – amelynek ítéletét a felek a szabályok szerint előre elfogadják – ezt nem találta megalapozottnak. Annak kapcsán, hogy Szíriában csillapodni, Kurdisztánban pedig kiújulni látszanak a harcok, a Mol pedig mindkét helyszínen érdekelt, az olajcégtől azt válaszolták, hogy figyelik a fejleményeket.