Bundesliga;Bayern München;Dortmund;

Kétgólos Bayern-siker Dortmundban

A címvédő és listavezető Bayern München magabiztos, kétgólos győzelmet aratott a Borussia Dortmund otthonában a német labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati rangadóján. A két csapat formája alapján papírforma eredmény született, a bajorok ugyanis sorozatban negyedszer győztek a Bundesligában, a hazaiak pedig immár négy meccs óta nyeretlenek, s ebben az időszakban mindössze egy pontot szereztek. A Bayern első gólját a holland Arjen Robben szerezte, így ő lett a klub történetének legeredményesebb légiósa, már 93 találatnál jár.

A korábbi listavezető Dortmundot így megelőzte a Leipzig is, amelynek kapuját ezúttal is Gulácsi Péter őrizte. A Szalai Ádámot sérülés miatt továbbra is nélkülözni kényszerülő Hoffenheim 3-0-ra győzött a Köln vendégeként, míg a Dárdai Pál által dirigált Hertha BSC rendkívül pikáns meccset játszott a Wolfsburg otthonában. Ibisevic már az első percben megszerezte a vezetést a berlinieknek, ám félidőben a hazaiaknál volt az előny. Mindezt úgy, hogy a játékvezető videóbírós felülvizsgálattal két Wolfsburg gólt is annulált. Végül X-X-es hazai siker született.

Bundesliga, 11. forduló: Dortmund–-Bayern München 1-3, Augsburg–Leverkusen 1-1, Freiburg–Schalke 0-1, Hamburg–Stuttgart 3-1, Mönchengladbach–Mainz 1-1, Leipzig–Hannover 2-1, Frankfurt–Werder 2-1, Köln–Hoffenheim 0-3, Wolfsburg–Hertha 3-3.

Az élmezőny: 1. Bayern München 26 pont, 2. Leipzig 22, 3. Dortmund 20.