kézilabda;BL;Győr;

2017-11-06 21:56:00

Női kézilabda BL - Otthon nyert a címvédő Győr

A címvédő Győri Audi ETO KC két góllal legyőzte a vendég Rosztov-Don együttesét a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulós összecsapásán, hétfőn.

Eredmény, Női Bajnokok Ligája, 4. forduló, B csoport:
Győri Audi ETO KC - Rosztov-Don (orosz) 25-23 (13-9)

a Győr gólszerzői: Görbicz, Amorim 5-5, Mörk, Oftedal 4-4, Puhalák, Bognár-Bódi 3-3, Althaus 1

Bő két hete Oroszországban a Rosztov kiélezett csatában 23-22-re győzött, s bár a Győr az utolsó perc játékvezetői döntése miatt megóvta a találkozót, az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) elutasította a beadványt.

A győrieknél változatlanul több játékos is hiányzott sérülés miatt, ennek ellenére ők kerültek először háromgólos előnybe a 16. perc végére (7-4). A vendégek ekkor időt kértek, ám ez sem segített, a győriek kihasználták az emberelőnyeiket, így hat perccel később már 11-5 állt az eredményjelzőn. A magabiztosan játszó magyar együttes a szünetig négy találatot meg is őrzött előnyéből.

A fordulást követően tartotta a három-ötgólos különbséget a Győr, húsz percen keresztül háromnál közelebb nem tudott jönni az orosz gárda. A hajrában egy gólra is zárkózott a Rosztov, azonban egyenlíteni nem tudott.
A hazaiak legeredményesebbjei az egyaránt ötgólos Görbicz Anita és Eduarda Amorim voltak.
A Győr szombaton a hozzá hasonlóan hatpontos dán Midtjylland vendégeként lép pályára Ikastban.

A csoport állása: 1. Győr 6 pont (100-85), 2. Midtjylland (dán) 6 (90-93), 3. Rosztov 4, 4. Brest Bretagne (francia) 0