A DFB azonnali hatállyal leváltotta Krugot és utódja megtalálásáig a játékvezetői testületet irányító Lutz-Michael Fröhlichet bízta meg a videóbírók munkájának vezetésével. A váltás oka, hogy Krug a tizedik fordulóban hatáskörét túllépve nyúlt bele a Schalke 04-Wolfsburg mérkőzésbe. A 42. percben egy tizenhatoson belüli párharcnál a találkozó bírója továbbot intett és a kijelölt videóbíró, Marco Fritz sem látott okot a beavatkozásra. Krug azonban arra kötelezte a videóbírót, hogy jelezze a sípmesternek, tizenegyest kell ítélnie. A jelzés hatására a bíró megadta a büntetőt, amit a gelsenkircheniek értékesítettek, így szereztek vezetést az 1-1-re végződött találkozón. A hajrában a tizenhatoson belül a Schalke védője kézzel ért a labdába, a videóbíró ezt jelezni akarta a játékvezetőnek, amit Krug azonban megtiltott.
A DFB kivizsgálta az esetet és a történteket tagadó 61 éves korábbi FIFA-bíró leváltása mellett döntött. A vizsgálat során Krug tagadta az ellene felhozott vádakat, de több tanú is állította, hogy valóban beleszólt a videóbírók döntéseibe, amihez nem volt joga. A DFB közleménye szerint a videóbírók vezetője azért felel, hogy a rendszer működjön, ő osztja be a meccsekre a videóbírókat, jelentéseket készít a meccsek után a rendszer működése során szerzett tapasztalatokról, de a mérkőzéseken született ítéleteket nem befolyásolhatja.
A leváltott vezetőtől azonban nem válnak meg, a jövőben kizárólag adminisztratív feladatokat lát el.
Krug ellen egy másik vizsgálat még folyamatban van: amint azt november 2-iki számunkban megírtuk, Manuel Gräfe, 44 éves FIFA-játékvezető azzal vádolta meg Krugot - aki a játékvezetői testület vezetője volt 2016-ig -, hogy kollégájával, Herbert Fahndellel lelki terror alatt tartotta a sípmestereket. A játékvezetők értékelésénél nem a szakmai szempontok, hanem a baráti kapcsolatok számítottak, de olyan játékvezető is akadt (az iráni származású Babak Rafati), akit származása miatt gúnyoltak és öngyilkossági kísérletbe hajszoltak. Gräfe már 2015-ben feljelentette Krugot és Fahndelt, ennek hatására neveztek ki új bírófőnököt, de a megvádoltak is maradtak a testületben. A jelenleg is aktív játékvezetőként tevékenykedő Gräfe célja az általa megvádoltak eltávolítása a játékvezetői karból.
Másfél hete a DFB megbeszélésre hívta össze a szembenálló feleket, az egyeztetés azonban megegyezés nélkül zárult. A DFB a tavaly létrehozott etikai bizottságát kérte fel az ügy kivizsgálására.