futball;Luxemburg;magyar labdarúgó-válogatott;Szélesi Zoltán;Georges Leekens;

2017-11-09 23:00:00

Balga magyarok Luxemburgban

Rendkívül gyenge teljesítménnyel 2-1-re kikapott Luxemburgtól barátságos labdarúgó-mérkőzésen a 40 percig emberhátrányban játszó magyar válogatott. Szélesi Zoltán megbízott szövetségi kapitányként irányította a nemzeti együttest Luxemburgban. Az "igazi szakvezető", a belga Georges Leekens egyelőre figyel és ismerkedik a játékosokkal. Szélesi - aki az előző kapitány, Bernd Storck segítője volt - új felállásban, 4-3-3-ban küldte pályára a magyar csapatot. Így állt fel az együttes: Kovácsik Ádám – Lovrencsics Gergő, Korcsmár Zsolt, Kádár Tamás, Korhut Mihály – Nagy Ádám (Balogh Balázs 83.), Pátkai Máté, Dzsudzsák Balázs (Stieber Zoltán 83.) – Ugrai Roland (Bese Barnabás 56.), Nikolics Nemanja (Priskin Tamás 74.), Németh Krisztián (Sallai Roland 64.).

A találkozót eredetileg egy nappal később rendezték volna, a módosítás körülményeiről ellentmondásos információk jelentek meg, sok magyar drukker mára szervezte az utazását. Akik ott voltak a meccsen, a második percben már a magyar szövetséget szidták. Az első lövés Ugrai nevéhez fűződött, próbálkozását másodikra tudta megfogni a hazaiak kapusa. A 15. percben vezetést szereztek a hazaiak: a 31 éves Aurelien Joachim a tizenhatoson belül két magyar védőt becsapva, Kovácsik lábai között a hálóba gurította a labdát (1-0). Két perccel később Dzsudzsák szögletét követően Kádár fejelte tovább a labdát, amit Nikolics 3 méterről a kapuba csúsztatott (1-1), 888 nap után szerzett ismét gólt a válogatottban. A 27. percben Ugrai a kapufát találta el, a kipattanó labdát Németh a földön fekvő kapus kezébe gurította.

A második felvonás elején Lovrencsics megkapta második sárga lapját (mindkettőt jogosan, fölösleges szabálytalanságokért), így az 52. perctől emberelőnyben játszottak a hazaiak. Ettől kezdve a hazaiak vették át az irányítást, három nagy helyzetet is kihagytak, a 84. percben pedig szöglet után Marvin Martins három méterről a kapuba fejelte a hazaiak győztes gólját (2-1). A következő ellenfél kedden 20:15-kor Costa Rica lesz a budapesti Groupama Arénában (Tv: M4 Sport).

A magyar válogatott még nem "belga", egyelőre balga.