Nadal kikapott, majd visszalépett a vb-től

2017.11.15 06:55
Fotó: AFP/Alberto Pezzali/NurPhoto
Fotó: /

A világelső Rafael Nadal vereséggel kezdte a férfi teniszezők londoni világbajnokságát, 2 óra 37 perces csatában, három játszmában 6:7 (5–7), 7:6 (7–4), 4:6-ra kikapott a belga David Goffintól. A 31 éves spanyol később bejelentette, hogy térdsérülés miatt visszalép a további küzdelmektől.

“A szezonom véget ért. Elköteleztem magam az esemény és a város iránt, keményen próbálkoztam, mindent megtettem annak érdekében, hogy készen álljak a játékra, de nem vagyok olyan állapotban. Megpróbáltam, de komolyan mondom, csoda volt, hogy ilyen szoros volt ez a találkozó” – nyilatkozta Nadal, aki hozzátette, pályafutása során annyiszor kellett már kihagynia ezt a viadalt, hogy most nem akart távol maradni.

A 16-szoros Grand Slam-tornagyőztes trófeagyűjteményéből így továbbra is hiányozni fog a vb-cím. A 31 éves mallorcai teniszező helyét honfitársa, Pablo Carreno Busta veszi át a Pete Sampras-csoportban.

“Az elejétől a végéig nagyon kemény harc volt. Mentálisan Rafa a Tour egyik legerősebb játékosa. Nagyon örülök, hogy sikerült megtalálnom a győzelem kulcsát. Különleges dolog, hogy erre itt került sor. Nem tudom, hogyan szedtem össze magam a négy elveszített meccslabda után. Nem volt bennem megbánás, egyszerűen mentem előre, és próbáltam minden pontot élvezni” – mondta Goffin.

Tegnap délután a Boris Becker-csoportban két olyan játékos mérte össze erejét, amely az első körben vereséget szenvedett. Marin Cilic és Jack Sock csatáját végül az amerikai nyerte 5:7, 6:2, 7:6 (7-4)-re, míg Roger Federer lapzártánk után meccselt Alexander Zverevvel.

Gyurcsó duplázott a Hajduk Splitben

2018.09.23 21:58
Gyurcsó Ádám
Fotó: AFP/ KISBENEDEK ATTILA
A csapat 4-2-re nyert az Istra 1961 otthonában.
Gyurcsó Ádám, a Hajduk Split magyar labdarúgója két gólt szerzett vasárnap este az Istra 1961 otthonában 4-2-re megnyert horvát bajnokin. A splitiek Twitter-oldalának beszámolója szerint a 27 éves futballista a 21. és a 25. percben volt eredményes. A Hajduknak ez mindössze a második sikere volt, nyolc fordulót követően tíz ponttal a hatodik helyen áll.
Frissítve: 2018.09.23 22:03

Csak a DVTK túlórázott a Magyar Kupában

2018.09.23 21:54

Fotó: MTI/ Illés Tibor
Minden élvonalbeli csapat továbbjutott a labdarúgó Magyar Kupa első országos fordulójában, egyedül a diósgyőrieknek nem volt elég ehhez kilencven perc: a borsodiak hosszabbítás után nyertek 3-1-re az ESMTK vendégeként.
A legkisebb különbséggel a Kisvárda győzött, amely 1-0-ra múlta felül a harmadosztályú Szolnokot. Ugyanilyen különbséggel, csak 2-1-re nyert a Debrecen a szintén két osztállyal lejjebb szereplő BKV Előre ellen.
Különleges meccsen jutott tovább a Haladás a szintén harmadik vonalban szereplő Csepellel szemben: a szombathelyiek úgy nyertek 2-0-ra, hogy mindkét találatuk csepeli öngól volt.
A címvédő Újpest magabiztosan, 7-1-re verte a Tolna megyei első osztályban (negyedosztályú) szereplő Bátaszéket. A legnagyobb különbséggel az MTK győzött, a fővárosi kék-fehérek az NBIII-as Tállya KSK-nál bizonyultak jobbnak 8-0-ra.
Az FTC 2-0-ra nyert Szegeden, a Csongrád megye élvonalában szereplő együttes ellen. Az Európa-liga csoportkörében szereplő Vidi az NB III-as Cigánd otthonában aratott 2-0-s sikert.