Azt állítja Hatos Szabolcs a november 14-i újságban a magyar labdarúgók "teljesítményét" elemző cikkében, hogy "rosszabb már nem lesz". Ezzel szemben a tény az, hogy bizony lehet! Hiszen még nem kaptunk ki San Marinótól, Liechtensteintől és Monacótól, aztán jöhet a Vatikán FC. Na, nem a svájci gárda csapata, ők túl erősek volnának. Végül ott vannak a sportiskolák csapatai is. Ha ők is jobbak a felnőtt válogatottnál? Akkor tényleg nem lesz lejjebb.

Goffin is bemasírozott az elődöntőbe

2017.11.18. 06:55
FOTÓ: GLYN KIRK / AFP

Kialakult a férfi ATP-világbajnokság elődöntője, miután a belga David Goffin két szettben 6:4, 6:1-re legyőzte az osztrák Dominic Thiemet a Pete Sampras-csoport utolsó fordulójában. Goffin így a Boris Becker-csoportot veretlenül megnyerő 19-szeres Grand Slam-győztes Roger Federerrel találkozik, aki a Marin Cilic elleni tét nélküli meccset sem vette félvállról.

A másik ágon a bolgár Grigor Dimitrov Jack Sockkal meccselhet a döntőbe jutásért. A 25 esztendős amerikai csütörtök este a világranglistán harmadik helyen álló Alexander Zverev ellen játszott ki-ki meccset, s három szettben 6:4, 1:6, 6:4-re győzte le a németet.

Dimitrov késő este még mérte össze erejét a világelső Rafael Nadal helyére beugró Pablo Carreno-Bustával, ám ennek a találkozónak az eredménye már nem befolyásolta a továbbjutó helyeket. A vb-n két négyes csoportban zajlottak a küzdelmek, s az első két-két helyezett került az elődöntőbe.

Noha Nadal biztosan nem lesz idén világbajnok, egy másik csatát mégis csak megnyert. Az egyik párizsi bíróság 12 ezer eurós kártérítés kifizetésére kötelezte a korábbi francia sportminisztert, Roselyne Bachelot-t, aki egy évvel ezelőtt doppingolással vádolta a spanyol teniszezőt.

Szalai újra edzésben

2017.11.18. 06:54
FOTÓ: NÉPSZAVA

Már együtt edzett a többiekkel, de még nincs száz százalékos állapotban Szalai Ádám, a német labdarúgó-bajnokság élvonalában szereplő Hoffenheim játékosa. A magyar válogatott támadó augusztus végén, a Lettország ellen 3-1-re megnyert világbajnoki selejtezőn szenvedett combsérülést, azóta nem játszott. Julian Nagelsmann, a hoffenheimiek trénere elképzelhetőnek tartja, hogy Szalai a kispadra már leülhet a mai, Frankfurt elleni bajnokin.

A Bundesliga tizenkettedik fordulójában a Hertha BSC Dárdai Pál vezetőedzővel a kispadon a Borussia Mönchengladbachot fogadja szombaton (tv: Eurosport2, 18.30). Rossz hír a berliniek számára, hogy ellenük tér vissza a látogatóknál a német válogatottal világbajnokságot nyert válogatott középpályás, Christoph Kramer. Dárdai azt mondta, azért nehéz a Borussia ellen játszani, mert a rivális több játékrendszert is kiválóan alkalmaz, és meccs közben is képes váltani.

A Gulácsi Pétert foglalkoztató RB Leipzig Leverkusenben lép pályára. A magyar válogatott kapus feltehetően nem fog unatkozni, a házigazdák ebben a szezonban otthon veretlenek, és minden hazai meccsükön legalább két gólt szereztek. A lipcseiek mindhárom idei bajnoki vereségüket idegenben szenvedték el. A Leverkusennel szemben viszont eddig hibátlan a mérlegük, az előző kiírásban mindkét meccset megnyerték.