Michelisz Norbert;WTCC világbajnoki futam;nemzetközi túraautó-bajnokság;

2017-11-17 17:48:00

Michelisz jó formában, riválisa előtt

Michelisz Norbert másodikként zárta a nemzetközi túraautó-bajnokság (WTCC) idei szezonjának utolsó előtti, makaói időmérőjét, így a magyar idő szerint vasárnap hajnalban sorra kerülő fő futamot a második, míg a ma reggel 7 órakor elrajtoló első viadalt a kilencedik pozícióból kezdheti a Honda világbajnoki címre is esélyes magyar pilótája. Mindkét eseményt élőben közvetíti az M4 Sport és az Eurosport1.

Az időmérőt a 2012-es világelső brit, Rob Huff nyerte a Citroen volánja mögött, ám ami Michelisz szempontjából lényegesebb: a Volvót vezető bajnoki éllovas, Thed Björk csak a negyedik rajtkockából várhatja a főverseny rajtját. Pillanatnyilag 16,5 pont az északi rivális előnye összetettben a másodikként álló Michelisz Norbert előtt.

A sorozat két másik magyar résztvevője, a Zengő Motorsport autóit vezető Nagy Dániel a 15., Szabó Zsolt a 14. helyen zárták a makaói kvalifikációt.