tenisz;ATP-világbajnokság;Goffin;

2017-11-18 06:55:00

Goffin is bemasírozott az elődöntőbe

Kialakult a férfi ATP-világbajnokság elődöntője, miután a belga David Goffin két szettben 6:4, 6:1-re legyőzte az osztrák Dominic Thiemet a Pete Sampras-csoport utolsó fordulójában. Goffin így a Boris Becker-csoportot veretlenül megnyerő 19-szeres Grand Slam-győztes Roger Federerrel találkozik, aki a Marin Cilic elleni tét nélküli meccset sem vette félvállról.

A másik ágon a bolgár Grigor Dimitrov Jack Sockkal meccselhet a döntőbe jutásért. A 25 esztendős amerikai csütörtök este a világranglistán harmadik helyen álló Alexander Zverev ellen játszott ki-ki meccset, s három szettben 6:4, 1:6, 6:4-re győzte le a németet.

Dimitrov késő este még mérte össze erejét a világelső Rafael Nadal helyére beugró Pablo Carreno-Bustával, ám ennek a találkozónak az eredménye már nem befolyásolta a továbbjutó helyeket. A vb-n két négyes csoportban zajlottak a küzdelmek, s az első két-két helyezett került az elődöntőbe.

Noha Nadal biztosan nem lesz idén világbajnok, egy másik csatát mégis csak megnyert. Az egyik párizsi bíróság 12 ezer eurós kártérítés kifizetésére kötelezte a korábbi francia sportminisztert, Roselyne Bachelot-t, aki egy évvel ezelőtt doppingolással vádolta a spanyol teniszezőt.