hulladék;jégkorong;Kanada;juharszirup;gleccserek;Sziklás-hegység;fjordok;

Fotók: Shutterstock

- Kanada, a hegyek, tavak és a felhőkarcolók országa

Fjordok, gleccserek, vadregényes tájak, végtelen prérik. Ez is Kanada, amelyről a legtöbb embernek a juharszirup és a jégkorong jut eszébe. Ám az ország ennél sokkal többet, sok természeti és kulturális kincset kínál.

Kanada a Föld második legnagyobb országa, területe körülbelül akkora, mint egész Európáé. Így aztán nem meglepő, hogy rengeteg látnivalót kínál. Kanadában például több tó van, mint a világ bármely másik országában. Bennük nem ritka a lazac, a pisztráng, a sügér és a csuka. Adrenalin szintünk az egekbe emelkedhet, amikor pár méterre kószálnak tőlünk jávorszarvasok, farkasok, medvék természetesen élőhelyükön. A magyar turisták gyakran mennek raftingtúrákra és erdei kalandozásokra is.

Az ország a múlt idézésében is élen jár

Az ország a múlt idézésében is élen jár

Hófödte hegycsúcsaival a Sziklás-hegység az ország nyugati oldalán húzódik végig. A hegység lábánál lévő Alberta kék színben pompázó moréna tavairól híres. Főleg vadságával ejt rabul a Baffin-sziget, az ország legnagyobb szigete, amely a hegyek, fjordok és gleccserek vidéke. Lehet szánkózni a befagyott Frobisher Bay-en, de akár bálna-, fóka- vagy jegesmedve lesre is be lehet fizetni.

Québec tartomány egyik legnagyobb látványossága a Gorge de Coaticook park. A turisták és a helyiek körében is nagyon népszerű erdeje, ahol Kanada leghosszabb gyalogos függőhídja is található. Izgalmas fényműsorral, különleges fényeffektekkel, látványos és ijesztő trükkökkel csalogatják az embereket az erdőbe, mely egész éjszaka fényárban úszik.

A csupán 51 méter magas, 1203 méter széles Niagara vízesés Kanada és az Egyesült Államok határán található. Valójában két vízesésről van szó, és ha a kanadai oldalról nézzük, szemre nem is olyan nagyok. A filmekben, a reklámokban igazából csak az úgynevezett Patkó-vízesés szerepel, ennek klasszikusan félköríves formája van. Alig ötven méterre tőle van egy másik zuhatag, az Amerikai-vízesés. A helyi turisztikai szakemberek gondoskodtak arról, hogy a látogatók minden létező formában megismerkedhessenek a természet eme csodájával. Építettek egy fedett kilátót, ahonnan pompás felvételeket lehet készíteni a Niagaráról. A vízeséseket meg lehet tekinteni oldalról is, ilyenkor nagyszerűen látni, miként szakad el az óriási víztömeg a sziklafaltól. A turisták akár helikopterre is szállhatnak, hogy k felülről csodálják a tájat. A vízesések felett állandó a pára, és gyakran esik az eső. Szinte óránként láthatunk szivárványt, nem véletlen, hogy a környékbeli településeken több utcát is Rainbow-nak (vagyis szivárványnak) neveztek el. A mesterségesen kitágított barlangrendszer segítségével még hátulról is megnézhetjük a Niagarát.

Ottawa egyik látványossága a háborús emlékmű

Ottawa egyik látványossága a háborús emlékmű

Az ország fővárosa Ottawa, Kanada negyedik legnagyobb városa. A parlament monumentális épülete egy dombon kapott helyet az Ottawa folyó egy kis szigetén. A nyári időszakban az épület előtti őrségváltás kínál feledhetetlen látványt. A látogató a régmúltat idéző, macskaköves utcákon bolyonghat az óvárosban, a La Plateau negyedben hangulatos kávézók és színesre festett házak között sétálhat. Montreálban, Kanada második legnagyobb városában több száz zöldellő parkban élvezhető a természet adta szabadság élménye.

Edmontonban várja látogatóit a világ egyik legnagyobb bevásárlóközpontja. A plázában található a Fantasyland Hotel is, ahol a turistának garantáltan leesik az álluk, amikor elfoglalják szobájukat. A hotelben ugyanis a lakórészeket kezdetben öt, később tizenegy különböző témában rendezték be, változatos dekorációs kellékekkel, a tökéletes illúzióra törekedve. A teherautószobákban például egy országúti száguldás részesei lehetünk. Ha eljön az este, megmártózhatunk a motorháztető helyén található hidromasszázsos fürdőkádban. Ha szívesen kipróbálnánk a filmcsillagok életét, a Hollywood szobákat kell választanunk. A római szobákban hófehér márványoszlopok között térhetünk nyugovóra, míg a jacuzziban ülve egy félmeztelen hölgyszobor korsójából ömlő víz csobogására relaxálhatunk. Azoknak, akik az elegánsabb lovas kocsiban szeretnének nyugovóra térni, a Viktória korabeli postakocsik hangulatát idéző szobákat ajánlja a szálloda. Szinte hallani a lovak patáinak kopácsolását a macskaköves úton.

Az ország legnépesebb városa, Toronto központjában felhőkarcolók csúcsosodnak, egymást érik az irodaházak és az üzletközpontok. Messziről látszik a híres tévétorony, amely hosszú ideig a világ legmagasabb épületének számított. A turistáknak szinte kötelező felmenni a tetejére. A liftezés után egy kör alakú kiállítóterembe érkezünk. Egyik pontján egy fantasztikus üvegpadló található, ahonnan csaknem négyszáz méteres mélységbe láthatunk. Érdemes sétálgatni a tévétorony melletti utcácskákban is, ahol egyébként gyakran hallani magyar szót. Egykori honfitársaink közül nagyon sokan telepedtek le itt.