Bundesliga;Borussia Dortmund;Schalke 04;

2017-11-27 06:56:00

Négy gól előny sem volt elég

Hiába vezetett 45 perc elteltével négy góllal a Borussia Dortmund hazai pályán a Schalke 04 elleni Ruhr-vidéki derbin a német labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában, a találkozó 4-4-es döntetlennel ért véget. A vendégek egyenlítő gólját Naldo fejelte a kapuba szöglet után a 95. percben. "Edzőnk a szünetben maga köré gyűjtött minket, letérdelt, és azt mondta, kérve-kér minket, felejtsük el az első 45 percet, menjünk ki úgy a pályára, mintha 0-0 lenne az eredmény, és nyerjük meg a második félidőt a szurkolóink és az önbecsülésünk miatt" - mondta a mérkőzés után Ralf Fährmann, a gelsenkircheniek saját nevelésű 29 éves kapusa.

Jupp Heynckes vezetőedző visszatérése óta megszakítás nélkül nyolc tétmeccset nyert meg a Bayern München, a sorozat szombaton a 73 éves szakember szülővárosában, Mönchengladbachban szakadt meg, ahol 2-1-es vereséget szenvedtek a bajorok.

A magyar érdekeltségű csapatok közül az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapuban 2-0-ra nyert otthon a Werder Bremen ellen, a Hoffenheim ...a Hamburg otthonában, a Hertha BSC pesig Dárdai Pál vezetőedzővel ... idegenben az 1. FC Kölnnel szemben.

Az élcsoport: 1. Bayern München 29 pont, 2. Leipzig 26, 3. Schalke 04 24.