Katar;Michelisz Norbert;WTCC;

2017-12-01 06:53:00

Michelisz Norbert sporttörténelmet írhat

Ma este Katarban a túraautó-világbajnokság (WTCC) idei utolsó futamait rendezik, így eldől, kié lesz a világbajnoki cím. Michelisz Norbert pedig átírhatja a sporttörténelmet, ugyanis mindössze hat és fél pont választja el attól, hogy ő legyen a nemzetközi autósport első magyar vb-győztese, a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) által elismert sorozatokban ugyanis korábban még sosem diadalmaskodott magyar pilóta.

"Ahhoz, hogy győztesen kerüljek ki ebből a csatából, pályafutásom legjobb teljesítményét kell nyújtanom. Ki akarok adni magamból mindent, azaz Katarban a minimum a maximum lesz!" – közölte még szerdán Michelisz.

Hosszú út vezetett idáig, a 33 éves magyar 2010 óta állandó tagja – korábban voltak beugrásai – a WTCC-nek. Előbb 2012-ben, majd 2015 privát bajnoki címnek örülhetett, ezután pedig búcsút intett a Zengő Motorsportnak, hogy a Honda gyári csapatában versenyezzen. Így megnyílt számára az esély, hogy valóban a vb-címért küzdjön.

Egy éve a Citroën két versenyzője dominálta a szezont, így Michelisz számára csak a harmadik hely megszerzésére mutatkozott reális lehetőség. A tavalyi, katari szezonzárón két kanyaron múlt, hogy nem zárt dobogón összetettben, a Citroënt erősítő és visszavonulását már bejelentő Yvan Müller ugyanis elengedte Michelisz csapattársát, Tiago Monteirót, akinek ezzel annyi pontja lett, hogy megelőzte a magyar pilótát a pontversenyben. Müller ráadásul a verseny után elmondta, nem vezetői hiba volt, hanem így kívánta kifejezni tiszteletét a portugál felé.

A Volvo mindent megtesz az éllovas Thed Björk sikeréért, ezért az év elején tanácsadóként szerződtetett Müllert ülteti be harmadik autójába az évadzáróra. A svéd gyártó így próbál a lehető legnagyobb nyomást helyezni Micheliszre, aki hosszú ideig aligha kerülhet újból hasonló helyzetbe. A WTCC ugyanis jelen állás szerint megszűnik, mert a jelenleg futó TC1-es autóépítési rendszer nem nyerte el a gyártók tetszését, így nem nagyon van részükről érdeklődés a sorozat iránt. Az viszont mindenképpen jól csengene, ha egy magyar versenyző lenne a széria utolsó bajnoka.