Németorszg;női kézilabda vb;

2017-12-02 19:01:00

Női kézilabda-vb - Húsz góllal nyertek a szerbek

Szerbia válogatottja 43-23-ra legyőzte Kína csapatát a németországi női kézilabda-világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szombaton.

Az ázsiai csapat 6-0-s szerb vezetés után tudott először eredményes lenni, és a szünetben már tízgólos hátrányban volt (21-11). Ezt a különbséget a második félidő elején egy ideig tartani tudta, de a szerbek előbb egy 4-0-s, majd egy 6-2-es sorozattal még fölényesebbé tették sikerüket.

A mezőny legeredményesebb játékosa Li Hsziao-mei volt kilenc góllal.

A szerb góloknak több mint a felét a magyar NB I-ben szereplő légiósok szerezték, ugyanis a siófoki Sanja Damnjanovic és a - már magyar állampolgársággal is rendelkező - érdi Katarina Krpez Slezak egyaránt nyolcszor, a váci Sanja Radosavljevic ötször, a kisvárdai Tamara Radojevic háromszor, az Alba Fehérvárt erősítő Jelena Lavko pedig egyszer talált be.