NB I - Otthon tartotta a három pontot a Debrecen

2017.12.02. 19:43
A kispesti Gazdag Dániel (b) és a debreceni Takács Tamás a Debrecen VSC - Budapest Honvéd mérkőzésen. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
A címvédő Budapest Honvéd 1-0-ra kikapott szombaton a harmadik helyen álló Debreceni VSC vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójában.

A kispestiek sorozatban harmadik vereségüket szenvedték el, illetve a jelenlegi idényben először nem szereztek gólt.

OTP Bank Liga, 18. forduló: Debreceni VSC-Budapest Honvéd 1-0 (1-0)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2521 néző, v.: Kassai gólszerző: Takács (26.) sárga lap: Nagy S. (88.), Tőzsér (84.), illetve Deák (62.), Baráth (81.)

Debreceni VSC:
Nagy S. - Bényei, Kinyik, Mészáros N., Ferenczi - Bódi (Filip, 80.), Jovanovic, Tőzsér, Varga K. (Sós, 71.) - Könyves, Takács (Mengolo, 82.)

Budapest Honvéd:
Gróf - Baráth, Lovric, Kamber, Deák (Danilo, 68.) - Pölöskei Zs. (Lukács, 46.) - Gazdag, Banó-Szabó, Holender - Eppel, Lanzafame

Helyzetek nélküli játékot hozott a találkozó első húsz perce, majd miután a hazaiak megszerezték a vezetést, nagyobb sebességre kapcsoltak a vendégek. Szünetig több nagy helyzetet alakított ki mindkét együttes, de az eredmény nem változott. A második félidőben ott folytatták a csapatok, ahol az elsőben abbahagyták: mindkét fél támadó felfogásban játszott, így több komoly gólszerzési lehetőség adódott a DVSC és a Honvéd előtt is. A vendégek még a találkozó hajrájában is egyenlíthettek volna, ám a csereként beállt Danilo fél méterről elhibázta a ziccert.

Férfi kézi BL - A Szeged otthonában maradt alul

2017.12.02. 19:17
MTI Fotó: Ujvári Sándor
A MOL-Pick Szeged hazai pályán 25-24-re kikapott a lengyel Orlen Wisla Plock csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének tizedik fordulójában, szombaton.

Eredmény,
férfi BL, 10. forduló, A csoport:
MOL-Pick Szeged - Orlen Wisla Plock (lengyel) 24-25 (12-14)

a Szeged gólszerzői: Balogh Zs. 6, Bodó 5, Zsitnyikov 4, Bánhidi 3, Källman, Gaber 2-2, Sostaric, Thiagus Petrus 1-1

A hazaiak keretéből a horvát Denis Buntic és az izlandi Sigurmannsson hiányzott. A vendégeknél ezúttal is pályára lépett a magyar válogatott kapus, Borbély Ádám.

A kezdés előtt a Szeged szurkolócsoportjának tagjai levették a mezüket, és a mérkőzés első tíz percét csendben nézték, így fejezték ki nemtetszésüket a csapat közelmúltbeli teljesítménye és rossz eredményei miatt.

A magyar együttes szerzett vezetést (2-0), de ezután támadásban több hiba, pontatlanság csúszott a játékába, és a védekezése sem volt kellően hatékony, így a lengyelek - a brazil jobbátlövő, José Guilherme de Toledo vezérletével - fordítani tudtak (3-6), és Juan Carlos Pastor vezetőedzőnek már a 12. percben időt kellett kérnie.

A Plock az első félidő hátralévő részében jól tördelte a szegedi támadásokat, és két góllal vezetett a szünetben (12-14). Balogh Zsolt, valamint az orosz Dmitrij Zsitnyikov irányításával 15-18 után előbb egyenlíteni, majd fordítani tudott a Szeged (22-19), mert szigorított a védekezésén, támadásban pedig ebben az időszakban minden összejött neki.

A Wisla azonban talpra állt, így a hajrában megint szoros volt az állás (22-22). A hazaiak ismét több lehetőséget kihagytak, Toledo kétszer is betalált, így a lengyelek 25-24-re vezettek, amikor - 56 másodperccel a vége előtt - Pastor ismét időt kért. Az utolsó támadása során a magyar együttes eladta a labdát, így ismét vereséget szenvedett, október közepe óta immár ötödször.

A szegediek hat büntetőt dobtak a találkozón, és ezek közül négyet kihagytak. A Wisla Plocknak ez volt az első győzelme a BL csoportkörében a mostani idényben. A mezőny legeredményesebb játékosa a brazil Toledo volt, aki 14 lövéséből hetet gólra váltott.

A férfi Bajnokok Ligája csoportmérkőzései a horvátországi Európa-bajnokság után, február közepén folytatódnak.

később:
B csoport: Telekom Veszprém-Vive Kielce (lengyel) 18.00

Női kézilabda-vb - Húsz góllal nyertek a szerbek

Szerbia válogatottja 43-23-ra legyőzte Kína csapatát a németországi női kézilabda-világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szombaton.

Az ázsiai csapat 6-0-s szerb vezetés után tudott először eredményes lenni, és a szünetben már tízgólos hátrányban volt (21-11). Ezt a különbséget a második félidő elején egy ideig tartani tudta, de a szerbek előbb egy 4-0-s, majd egy 6-2-es sorozattal még fölényesebbé tették sikerüket.

A mezőny legeredményesebb játékosa Li Hsziao-mei volt kilenc góllal.

A szerb góloknak több mint a felét a magyar NB I-ben szereplő légiósok szerezték, ugyanis a siófoki Sanja Damnjanovic és a - már magyar állampolgársággal is rendelkező - érdi Katarina Krpez Slezak egyaránt nyolcszor, a váci Sanja Radosavljevic ötször, a kisvárdai Tamara Radojevic háromszor, az Alba Fehérvárt erősítő Jelena Lavko pedig egyszer talált be.