Svédország ellen is alulmaradtak Görbiczék

A magyar női kézilabda-válogatott 25-22-re kikapott Svédország csapatától a németországi világbajnokság B csoportjának második, vasárnapi fordulójában.

A szombatinál nagyobb elszántsággal és keményebb védekezéssel kezdték a találkozót a magyarok (6-4), de a hatékony támadójátékuk pontatlanná vált, 11 perc alatt csak egyszer találtak be, ezért a szünet előtt az egyenlítésért kellett küzdeniük, ami végül sikerült (11-11).

A második felvonásban nem volt olyan időszak, amikor a magyarok védekezése és támadójátéka egyszerre jól működött volna, a svédek ismét vezetéshez jutottak, és előnyüket magabiztosan megtartották.

A magyarok szombaton 30-22-re kikaptak a világ- és Európa-bajnok norvégoktól, következő ellenfelük pedig az ugyancsak pont nélkül álló Argentína lesz, kedden 14 órától.

Az Újpest előzött, a Fradi szorossá tette az aranycsatát

2017.12.03. 20:22

Az FTC domináns futballt bemutatva 3-1-re legyőzte, így pontszámban beérte az élen a Videotont az élvonalbeli bajnokság idei utolsó előtti, 18. játéknapján.

Noha a legnagyobb várakozás az éllovasok Üllői úti rangadóját előzte meg, fontos mérkőzéseket rendeztek szombaton délután is.

A Megyeri út környékén hófedte háztetők látványa, a stadionban a zárt kapus szankció miatt néma csend és egy sávban jeges pálya várta az Újpestet és a Balmazújvárost. A hajdúságiak „illetlen” vendégnek bizonyultak, a második játékrész elejére kétgólos előnyre tettek szert, ám amint néhány hete, a Videoton ellen, az Újpest ezúttal is egyenlített, köszönhetően Novothny Soma két tizenegyesből szerzett góljának. Ugyan a csatár érdemeit nem csökkenti és az eredményen nem változtat, az első büntető befújása véleményes ítélet volt. Az öt hete veretlen lilák a hajrában 10 percig emberelőnyben játszhattak, ám ezúttal sem tudták megtörni sorozatukat, pályaválasztóként az őszi idényben egyszer sem tudtak legalább háromszor a kapuba találni. A címvédő Honvéd debreceni veresége miatt ugyanakkor az Újpest pontszerzése azt jelentette, hogy a negyedik pozícióban helycsere történt a fővárosi csapatok közt.

Folytatódott a tavalyi bronzérmes mélyrepülése, a Vasas ezúttal a Paks pályáján kapott ki 3-1-re. Az angyalföldiek immáron hét forduló óta nyeretlenek.

Az esti rangadó aztán hazai szinten jó iramot, mutatós gólokat és helyenként feszült, már-már durva játékot hozott. Hiába kezdtek pirotechnikai bemutatóval a vendég Videoton szurkolói, a héten második 3-1-es vereségét elkönyvelő csapatuk terve füstbe ment Budapesten.

„Boldogok vagyunk, hogy hamar le tudtuk zárni a mérkőzést. Az elejétől kezdve domináltunk, esélyt sem adtunk a vendégeknek, hogy összeszedjék magukat. A szépítésük után sem éreztem azt, hogy veszélyben lenne a győzelmünk” – mondta lapunknak a lefújást követően az FTC védője, Botka Endre, aki felvetésünkre egyetértett: az első félidő forgatókönyve hasonlóképpen alakult, mint a nyáron, a Midtjylland elleni, amikor az Európa-liga selejtezőjében idei nemzetközi szereplése legjobb perceit produkálva szintén 2-0-ra vezetett a csapat. – Senkinek nem lenne esélye ellenünk a bajnokságban, ha mindig így kezdenénk – tette hozzá a hátvéd.

Sikerével a minden 10. bajnoki aranyérem után járó újabb, harmadik csillagra, azaz a 30. bajnoki elsőségre hajtó zöld-fehérek utolérték az élen a székesfehérváriakat, ám ezzel a versengés még garantáltan nem ért véget.

A szombaton sorra kerülő, idei utolsó fordulót, az őszi elsőségről (is) döntő 19. kört például szombaton rendezik.

Újpesten megcélozzák a dobogót

A hetek óta remek formában futballozó Novothny Soma két büntetőgóljával mentett pontot az Újpest a Balmazújváros ellen.

- Ismét 0-2-ről egyenlítettek, örülnek az egy pontnak?

- Hazai pályán senki ellen nem lehet elég a döntetlen, nem vagyunk elégedettek. Rossz ezt kimondani, de az első játékrészben egyértelműen jobban akart a vendégcsapat. A folytatásban, különösen 0-2-nél már megmutattuk az erőnket, csak azt sajnálom, hogy nem sikerült begyötörnünk a harmadik gólt.

- A Honvéd vereségének köszönhetően így is feljöttek a negyedik helyre.

- Ahogy kezdtük a bajnokságot, ezzel elégedettek lehetünk, de… Tessék, negyedikek vagyunk? Nagyon örülök! Bár így a Debrecen kicsit meglépett, sok meccs van még arra, hogy befogjuk őket.

- Az utóbbi három mérkőzésén ötször volt eredményes, 10 gólnál jár. Boldog?

- Az idény elején azt tűztem ki célként, hogy két számjegyű legyen a góljaimnak a száma, így elégedett lehetnék, viszont nem szerencsés, ha egy játékos megelégszik a teljesítményével, így én sem teszem. Örülök, hogy nekem és a csapatnak is jól megy, hasonló folytatásban bízom.

Kard vk - Bronzérmes a magyar csapat

2017.12.03. 19:09
MTI Fotó: Krizsán Csaba
A harmadik helyen végzett a magyar válogatott a Gerevich-Kovács-Kárpáti férfi kard világkupaversenyen.

A Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású csapat a belgák elleni fölényes győzelemmel kezdett, majd a negyeddöntőben is magabiztos teljesítményt nyújtott az utóbbi időben egyre több jó eredményt produkáló irániak ellen.

A folytatásban azonban már sokkal nehezebb feladat várt a magyarokra az olaszokkal szemben, de sokáig úgy tűnt, ezt az akadályt is sikerrel veszik. Két pár után ugyan még az olaszok vezettek, a harmadik asszóban azonban Gémesi fordított, innentől pedig az utolsó párharc végéig a magyaroknál volt az előny. A második körben nyert Szatmári és újra Gémesi, majd döntetlent vívott Szilágyi, így hat párharc után 30-24 volt az állás. Az utolsó szakasz viszont nem sikerült: előbb Gémesi kapott ki, majd Szatmári hozott össze egy döntetlent, végül Szilágyi maradt alul 8-3-ra Luca Curatolival szemben, aki így 37-40-ről fordítani tudott.

A bronzéremért az oroszokkal kellett vívni. Itt is az ellenfélé lett az első két párharc, majd ezúttal a kisebb kézsérüléssel bajlódó, és a nap során először vívó Decsi aratott nagy különbségű győzelmet, amivel átvette a vezetést. Aztán Szatmári kikapott, a Decsi helyére beállt Gémesi pedig fordított. Szilágyi tartotta az egytusos előnyt, a következő párban Gémesi növelte a különbséget, így a végén - 35-30 után - két döntetlen is elég volt a győzelemhez. A magyarok sorozatban az ötödik versenyüket fejezték be dobogós helyezéssel.

"Azt hiszem, összességében elégedetten távozhatunk Győrből. Igaz, az egyéni verseny sikerülhetett volna kicsit jobban, és csapatban szintén közel jártunk a döntőhöz, de ez a bronzérem pozitívba billentette át a mérleget..." - értékelt a szövetség honlapján Decsi András, a kardozók vezetőedzője, utalva arra, hogy szombaton legjobb magyarként az idei világbajnok Szatmári ötödik lett.

A szakvezető az olaszok elleni mérkőzést "érdekesnek" nevezte, szerinte "a zsűrik bizonytalanságát az olaszok kihasználták, vérszemet kaptak, és fordítottak".

"Ezért, persze, nem rájuk neheztelünk, tudtuk, hogy ők ilyenek, de azt sajnálom, hogy a bírók nem voltak a helyzet magaslatán. Annak viszont nagyon örülök, hogy utána összeszedtük magunkat, és legyőztük az oroszokat" - tette hozzá, hangsúlyozva, hogy "az erős mezőnyben a dobogós helyezés mindenképpen értékesnek számít, még ha most nem is ugrálunk örömünkben".

A döntőt az olaszok a dél-koreaiakkal vívták, csakúgy, mint tavaly, de ezúttal az ázsiaiak nyertek, így kettős sikert arattak, mivel egyéniben, szombaton Oh Szang Uk győzött.