kézilabda;kézilabda-vb;

2017-12-08 06:53:00

Kézilabda-vb - Sima siker, megvan a nyolcaddöntő

A Lengyelország elleni 31-28-as sikerrel a magyar női kézilabda-válogatott a mai, Csehországgal szembeni utolsó csoportmeccs eredményétől függetlenül bejutott a nyolcaddöntőbe a németországi világbajnokságon. Ezzel a minimális elvárást sikerült teljesíteni.

Kim Rasmussen, a magyarok szövetségi kapitánya számára különleges volt a tegnapi találkozó, a dán szakember ugyanis 2010-2016 között a rivális szakvezetője volt, ráadásul kiváló munkát végzett, ugyanis 2013-ban és 2015-ben is a negyedik helyet szerezte meg Lengyelországgal a vb-n. Rasmussen a találkozó előtt azt mondta, hogy változatlanul nagyon jó a kapcsolata a lengyel játékosokkal, a szakmai stábbal, de a meccs alatt nem lesz barátság.

Jobban kezdtek a lengyelek, két perc alatt 2-0-ra vezettek, a magyarok első két lövése a kapufáról pattant le, igaz a második alkalommal a kipattanót Görbicz Anita belőtte. Az ötödik percben sikerült először egyenlíteni Görbicz második találatával lett 3-3 az állás. A vezetést első alkalommal a 14. percben szerezte meg a magyar együttes, hajszálpontos indítás után Bódi Bernadett vette be a lengyel kaput (7-6). Ez az előny csak alig egy percig maradt meg, a 20. percben Görbicz azonban másodszor - és mint a folytatásban kiderült - végleg visszaszerezte a vezetést (9-8). Fokozatosan őrölte fel ellenfele ellenállását a magyar csapat, amit az első félidő eredménye még nem tükrözött hűen (13-11).

A második játékrészt fantasztikusan kezdte a magyar csapat, Bíró Blanka ziccereket védett, a támadásokat pedig pontosan fejezték be a magyarok, a 38. percben hat gól volt az előny (21-15), a 43. percben pedig már 24-16-ra vezetett a Rasmussen-csapat. A hajráig maradt a hét-nyolc gól különbség, amikor már minden eldőlt, kicsit kiengedett a magyar válogatott, Rasmussen is pihentette a kulcsembereket, így a végén három gólra felzárkózott az ellenfél, de a magyar siker egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben.

A mai, Csehország elleni találkozón (18 óra, Tv: Sport1) az a kérdés, hogy melyik csapat, hányadik helyen jut be a nyolcaddöntőbe. Az eldőlt, hogy a lengyelek és az argentinok az alsó ágon folytatják. Az is eldőlt, hogy a norvégok és a svédek végeznek az első két helyen.