futball;Dárdai Pál;Hertha BSC;

2017-12-18 06:56:00

Dárdai Pálék emberhátrányból is nyertek

Története leggyorsabb piros lapja ellenére a Hertha BSC Dárdai Pál vezetőedzővel a kispadon 3-2-re nyert az RB Leipzig vendégeként az első osztályú német labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában, amely az utolsó volt ebben az évben. A hazaiak kapuját Gulácsi Péter védte. A fővárosiak a 7. perctől játszottak tíz emberrel, amikor a gólhelyzetben kiugrani készülő Timo Wernert Jordan Torunarigha szabálytalanul állította meg. A 20 éves berlini védő pályafutása során először kapott helyet a kezdőcsapatban.

A Borussia Dortmund a 89. percben született góllal nyert otthon 2-1-re a Hoffenheim ellen, a látogatóknál Szalai Ádám a 69. percben lépett pályára. Peter Stöger, a Borussia új trénere második bajnokiját is győzelemmel zárta. A mérkőzés érdekessége, hogy német lapértesülések szerint a következő szezonban Julian Nagelsmann, a Hoffehheim szakvezetője válthatja Stögert Dortmundban. A két szakember a mérkőzés előtt együtt jött ki a játékoskijáróból, és az egyik pálya széli mikrofonon keresztül hallani lehetett, amikor Stöger odavetette kollégájának:"ma még a vendég kispadra kell leülnöd."

Mindkét csapat vezetett, a vége 4-4 lett a Hannover-Leverkusen találkozón, a vendégek 12 meccs óta veretlenek (hat-hat győzelem és döntetlen), ez a leghosszabb sorozat az idei szezonban. Megszerezte első győzelmét a sereghajtó Köln, miután 1-0-ra jobbnak bizonyult a Wolfsburgnál. A tizenegy pont előnnyel listavezető Bayern München 1-0-ra nyert Stuttgartban. Bundesliga, 17. forduló: Mönchengladbach-Hamburg 3-1, Köln-Wolfsburg 1-0, Frankfurt-Schalke 2-2, Augsburg-Freiburg 3-3, Stuttgart-Bayern München 0-1, Bremen-Mainz 2-2, Dortmund-Hoffenheim 2-1, Hannover-Leverkusen 4-4, Leipzig-Hertha BSC 2-3. Az élcsoport: 1. Bayern München 41 pont, 2. Schalke 30, 3. Borussia Dortmund 28.