Hódmezővásárhely környékén, a batidai tanyavilágban kialakítottak egy hatalmas és több kisebb épületet tartalmazó birtokot, a környékbeliek szerint köze lehet hozzá Lázárnak, ez olvasható ki a Magyar Narancs cikkéből. A kastély papíron korábban Kulik Jenő hódmezővásárhelyi ügyvédé volt, aki 2015-ben vette meg a területet egy vadásztársaságtól. Később alapított egy céget, amelyben két társtulajdonos is van, és apportálta az ingatlanvagyont is.
A lap szerint Kulik és Lázár János ugyanabban az időszakban voltak gyakornokok Rapcsák András, korábbi hódmezővásárhelyi polgármester idején az önkormányzatnál, s bár egykor politikai ellenfelek voltak, később Kulik rendszeresen adott jogi tanácsokat Lázár Jánosnak. Ezt maga a miniszter is elismerte, de a Miniszterelnökség szerződései között is fellelhető egy összesítés, amely szerint Kulik Jenővel 2014-ben 4,55 millió forint értékben szerződtek jogi tanácsadásra. Az Átlátszónak tavaly nyilatkozó Lázár azt állította, neki semmi köze sincs a vadászkastélyhoz, amelynek a megépítéséről akkor hallott, amikor az építtető tájékoztatta őt, mivel a telek szomszédságában „mintegy 45 hektáros területen erdőgazdálkodást folytat”. Az újság szerint a földhivatali térképmásolatok, a tulajdoni lapok és a helyszíni tapasztalatok azonban mást mutatnak.
A vadászkastély egy olyan 3054 négyzetméteres területen fekszik, amit teljes egészében Lázár édesanyjának 1,8 hektáros földje vesz körbe. A miniszter édesanyjához ugyanabban az évben került a föld, amikor Kulik Jenő megvette a vadászkastély területét. Az épületek környezetében további két olyan földrészlet van, amely Lázár édesanyjáé; ezek 2015-ben és 2016-ban kerültek a nevére. Lázár Jánosnak is van olyan földbirtoka, ami majdnem szomszédos a kastéllyal, a két fia nevén is van ott egy-egy földdarab, összesen 40,45 hektárt tesznek ki. A feltételezés az, hogy Lázár János bizalmasa vásárolt egy kis területet, ahova építtetett egy vadászkastélyt. De előtte és közvetlenül ezután a miniszter és családtagjai megszerezték a szomszédos területeket, köztük azt, amely teljesen körbezárja az épületeknek helyet adó ingatlant. A kastélyhoz a közútról egy hatalmas kapun – és egy kocsiban ott ülő biztonsági őrön – keresztül lehet bejutni, ami annak a kerítésnek a része, amelyet a Lázárékhoz tartozó földek egy része köré húztak. A helyiek kizártnak tartották, hogy a luxusingatlan kialakítására Kuliknak saját tőkéje lett volna.
A miniszterelnökséget vezető miniszter az elmúlt időszakban többször célzott rá, hogy a 2018-as választásokat követően visszavonulna szülővárosába, és Hódmezővásárhely fejlesztésével foglalkozna. Ennek fényében különösen érdekes a vadászkastély-történet. Lázár tavaly az Átlátszó megkeresésére azt nyilatkozta, hogy "a beruházásról csak a szomszéd jogán van tudomása, abban személyesen nem érintett". Ugyanekkor a Délmagyar azt írta, hogy a Lázárt is tagjai között tudó Návay Kornél Vadásztársaság összesen 18 ezer 729 hektáron folytat majd vadgazdálkodást 2017-től a következő húsz évben. Ez a terület 37.458 focipálya mérete, akkora, mint Szolnok város területe.