Zöldzóna;Miskolc;perzsaleopárd-kölyök;

MTI Fotók: Vajda János

- Egy perzsaleopárd-kölyöktől olvadoznak Miskolcon - Fotók

Ez a csöppnyi ragadózó január 5-én született. A nagyon veszélyeztetett fajhoz tartozó perzsaleopárd-kölyök az európai fajmegőrzési programban keretében született a miskolci  állatkertben, ahol a tervek szerint január végén már a látogatók is megnézhetik. 

A perzsaleopárd, amikor a polulációja még nem csökkent le ilyen drámaian, viszonylag sokfelé,  a Közel-Keleten Örményországban, Törökországban, Azerbajdzsánban, Grúziában, Üzbegisztánban, Pakisztánban, Tádzsikisztánban, Türkmenisztánban és Afganisztánban fordult elő. Már a 2000-res években jelezték: a természetben - becslések szerint -  csupán 1000-1200 szabad példányt tartanak számon, ezért az állományt veszélyeztetettként tartja számon a Nemzetközi Természetvédelmi Unió (IUCN). A 2001 és a 2005 közötti kutatások szerint a Nagy-Kaukázus nyugati oldalán már nincsenek leopárdok, és csak keleten található még belőlük néhány példány. A legnagyobb populáció Iránban élt. A perzsaleopárd a vadonban élő leopárd, más néven párduc, legnagyobb termetű és egyben legritkább alfaja. 

MTI Fotók: Vajda János



Sportszakmai következményei lehetnek az Iron Aquaticson belül annak, hogy Shane Tusup és Hosszú Katinka, az úszóklubot vezető páros között „helyzet van” - írja egy fiatal úszó távozása kapcsán a Magyar Nemzet.