Letette az esküt a magyar olimpiai csapat

2018.01.22 14:06
Eskütétel a budapesti MOM Kulturális Központban Fotók: MTI/Czeglédi Zsolt
Fotó: /
Letette az esküt hétfőn a február 9-én kezdődő phjongcshangi téli olimpiára és a március 9-én rajtoló téli paralimpiára utazó magyar csapat.

Elegáns sportolók gyülekeztek hétfő délelőtt a MOM Kulturális Központ színpada előtt.

Miközben a nézőtéren gyűltek az érdeklődők, a február 9-én rajtoló játékokra és a március 9-től kezdődő paralimpiára kijutó, ezúttal formaruhát viselő sportemberek a volt olimpikon műkorcsolyázó, Engi Klára vezetésével még egyszer elpróbálták a fogadalomtétel szövegét, majd 11 órától – amikor a ceremóniát élőben közvetítő M4 Sport is bekapcsolódott – átmenetileg átadták az emelvényt az eseményt jelenlétükkel megtisztelő méltóságoknak.

Áder János köztársasági elnök - utalván a máig utolsó magyar éremszerzésre, az 1980-as játékokon aranyérmes jégtáncpárosra, Regőczy Krisztinára és Sallay Andrásra - azt emelte ki köszöntőjében, hogy a magyar delegáció hosszú idő után először utazhat érmes reményekkel a téli játékokra, Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke pedig azt hangsúlyozta: az olimpia maga a valóra vált csoda.

"Az olimpia csodája nem a szervezettségben, a felfokozott érdeklődésben rejlik. Itt hősök legendák, születnek. Csak a sport képes arra, hogy elsimítsa a társadalmi egyenlőtlenségeket, a nemek közti különbségeket, háborúból békét teremt" – hangsúlyozta a MOB-elnök.

A folytatásban Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke és Szabó Tünde sportért felelős államtitkár is felszólalt, majd Engi Klára vezetésével ismét a sportolóké lett a terep: a versenyzők alig három héttel a láng fellobbanása előtt letették az esküt.

"Az eskütétel után egyre közelebb érzem az olimpiát, azt azonban nem állítanám, hogy izgatott vagyok. Ez azért lehet, mert az első olimpiámra készülök" – nyilatkozta lapunknak Bácskai Sára Luca. A 18 éves gyorskorcsolyázó – aki alig egy hete bronzérmes lett 1500 méteren a drezdai rövidpályás Európa-bajnokságon – elmondta, örök emlék marad számára az eskütétel, ám reméli, lesz még része hasonlóban. A pjongcsangi esélyeiről visszafogottan nyilatkozott.

"Nagy célokat nem szoktam kitűzni, mint mindig, most is csak azt mondom, hogy magammal szeretnék elégedett lenni, mindenkinek ez a legnagyobb kihívás. Szeretném kihozni magamból a maximumot, meglátjuk, ez mire lesz elég" – mondta a korcsolyázó.

Bácskai mellett rövidpályás gyorskorcsolyában Heidum Bernadett, Jászapáti Petra, Keszler Andrea, Kónya Zsófia, Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Oláh Bence, gyorskorcsolyában Nagy Konrád, míg műkorcsolyában Tóth Ivett képviseli a magyar színeket. Alpesi síben és sífutásban minden bizonnyal egy-egy férfi és női sportoló indulhat: előbbiben Hozmann Szonja, utóbbiban Kónya Ádám és Szőcs Emőke utazhat, míg a férfi alpesi sízőknél három magyar közül - Samsal Dalibor, Kékesi Márton és Nagy Bence - a héten jelöli ki a résztvevőt a hazai szövetség. Magyarországot három paralimpikon képviseli majd a dél-koreai városban.

Frissítve: 2018.01.22 20:26

Döntetlent játszott a Debrecen és az MTK

2018.08.17 22:21
Bódi Ádám, a Debrecen és Myke Bouard Ramos, az MTK játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga 5. fordulójában játszott Debreceni VSC – M
Fotó: MTI/ Czeglédi Zsolt
A hosszabbítás utolsó percében harcolta ki az egyenlítést, így továbbra is veretlen a DVSC.
Továbbra is veretlen a DVSC, miután hazai pályán 3-3-as döntetlent játszott az újonc MTK Budapest gárdájával a labdarúgó OTP Bank Liga ötödik fordulójának pénteki nyitómeccsén – írja az MTI. A találkozó hat perccel később kezdődött, Berke Balázs játékvezető ugyanis a kezdés előtt leparancsolta a pályáról a DVSC védőjét, Cikost, akinek gyűrű volt az ujján. Mivel az ékszert több módszerrel sem sikerült levenni a szlovák jobbhátvéd kezéről, a helyén végül Kusnyír Erik kezdett. A mérkőzés első perceiben két nagy helyzetet is kialakítottak a hazaiak, az első negyedóra végén azonban a vendégek szereztek vezetést. A folytatásban is többet támadó DVSC a félidő hajrájában szabadrúgásból egyenlített, ám nem sokáig örülhettek a debreceni szurkolók, mivel egy perccel később már újra az MTK-nál volt az előny. A szünet után is a Debrecen birtokolta többet a labdát, mezőnyfölényben játszott a hazai együttes, ám sokáig komoly gólszerzési lehetőséget nem tudott kialakítani. Az MTK kontratámadásokra rendezkedett be, és ezek egyikéből tovább növelte előnyét. A Loki a hajrában mindent egy lapra feltéve támadott, és előbb szépített, majd miután kihagyott egy százszázalékos helyzetet és lőtt egy kapufát is, a hosszabbítás utolsó percében Szatmári fejesével kiharcolta az egyenlítést. OTP Bank Liga, 5. forduló: Debreceni VSC–MTK Budapest 3-3 (1-2) Nagyerdei Stadion, 4002 néző, v.: Berke gólszerzők: Bódi (41.), Takács (87.), Szatmári (95.), illetve Kanta (15.), Lencse (42., 75.) sárga lap: Kusnyír (58.), Kinyik (91.), illetve Szelin (17.), Ikenne-King (39.), Kicsak (68.), Pintér (74.), Kanta (82.), Torghelle (90.), Gengeliczki (95.)  Debreceni VSC: Nagy S. - Kusnyír, Kinyik, Szatmári, Barna (Könyves, 52.) - Tőzsér - Varga K., Haris, Bódi (Bereczki, 84.), Ferenczi - Avdijaj (Takács, 74.) MTK Budapest: Kicsak - Ikenne-King, Pintér, Gengeliczki, Szelin - Vass Á. - Farkas (Schäfer, 55.), Bognár, Kanta, Ramos (Gera D., 84.) - Lencse (Torghelle, 77.)
Frissítve: 2018.08.17 22:21

Fucsovics búcsúzott Cincinnatiben

2018.08.17 21:45
Fucsovics Márton
Fotó: AFP/ CHRISTOPHE SIMON
A magyar játékos ennek ellenére is karrierje legjobbjaként a 40. hely környékére jön előre a világranglistán.
Fucsovics Márton két szettben kikapott Stan Wawrinkától az egyesült államokbeli Cincinnatiben zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyének nyolcaddöntőjében – írja az MTI. A két játékos idén már kétszer is megmérkőzött egymással: Fucsovics a múlt héten nagy csatában, négy meccslabdáról kapott ki Torontóban, májusban viszont a genfi salakpályás versenyen a magyar legyőzte háromszoros Grand Slam-bajnok riválisát. Cincinnati mérkőzésük többszöri halasztás után még csütörtökön kezdődött, ám akkor Wawrinka 2:1-es vezetésénél, Fucsovics adogatásánál az eső miatt be kellett befejezniük a játékot. A pénteki folytatásban az első szett hajrájáig mindkét teniszező hozta az adogatását – igaz, Fucsovicsnak kétszer is bréklabdát kellett hárítania –, majd a svájci 5:4-es vezetésnél fogadóként kétszer is játszmalabdához jutott, és a másodikat ki is használta. A második felvonásban a világranglistán 48. magyar játékos Wawrinka 3:2-es előnyénél veszítette el adogatását, a svájci pedig ezt követően szerváinál mindössze két pontot engedélyezett Fucsovicsnak, aki így 1 óra 23 pernyi játékot követően kiesett. A nyíregyházi teniszező – aki először jutott ezres versenyen a 16 közé – ennek ellenére is karrierje legjobbjaként a 40. hely környékére jön előre a világranglistán. Eredmény: férfiak, nyolcaddöntő (6,3 millió dollár összdíjazás): Stan Wawrinka (svájci)-Fucsovics Márton 6:4, 6:3
Frissítve: 2018.08.17 21:45