A DK-s Vágó István vette észre, hogy Köves Slomó az V. kerületben induló Fidesz-KDNP-s jelölt, Hollik István szórólapján szerepel. „Személyében garanciát látok arra, hogy hitéleti és kulturális kiteljesedésünk minden szükséges segítséget megkapjon” – állt ki Hollik mellett az EMIH vezető rabbija.
Köves Slomó azután a szervezete honlapján közölt interjúban magyarázta el: fellépése annak a konszenzusnak szólt, amely a belvárosi-lipótvárosi közéletben a zsidó közösséget támogatja: „ha ez a kampányba való beszállásként értelmeződött, akkor lehet, hogy hiba volt”. Ezért elnézést kér.
Az interjú tanúsága szerint Köves Slomó nem tudott arról, hogy az általa dicsért Hollik István államférfinak tartja Horthy Miklóst. „Fogok vele beszélgetni erről, ugyanis Horthy nem volt államférfi” – fejezte ki sajnálkozását.
Az ügy ezzel nem zárult le. Radnóti Zoltán főrabbi a Magyar Nemzet keddi számában a magyar zsidóság elmúlt 30 éve legszomorúbb dokumentumának nevezte a szórólapot. Hangsúlyozta: aki vezető rabbiként választási szórólaphoz képes adni a nevét és támogatását, az szerinte megtagadja a Tórát. Bocsánatot kérni pedig „csak őszintén érdemes” – tette hozzá Radnóti Zoltán, a Mazsihisz rabbitestületnek elnöke. Rossz úton jársz, és nagyon messzire mentél, de mi visszavárunk – zárta írását.
Niedermüller Péter, a DK európai parlamenti képviselője szerint a kormány szavazatokat akar vásárolni az egyházaknak adott támogatással. Kitért rá, hogy az EMIH is kapott 450 millió forintot: Niedermüller ezt összefüggésbe hozta azzal, hogy Köves Slomó a kereszténydemokrata Hollik Istvánt „ajánlgatta” a választóknak.
Juhász Péter, az Együtt elnöke – aki szintén az V. kerületben indul – a vita apropóján jelezte: tárgyalást kezdeményez Köves Slomóval a Szabadság téri német megszállási emlékmű elbontásáról.