Kézilabda BL - A Szeged ismét győzött

A MOL-Pick Szeged nagy meglepetésre két góllal győzött a német bajnok Rhein-Neckar Löwen otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. - idei első - fordulójában, vasárnap.

A Szeged 2015 és 2017 márciusában is nyert a Löwen vendégeként a BL-ben.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 11. forduló, A csoport:
Rhein-Neckar Löwen (német) - MOL-Pick Szeged 35-37 (17-15)

a Szeged gólszerzői: Srsen 7, Källman 5, Bánhidi, Sigurmannsson, Zsitnyikov 4-4, Thiagus Petrus, Skube, Sostaric 3-3, Bodó 2, Sierra, Pedro Rodriguez 1-1

A Löwenből a szerb Momir Rnic, a magyar csapatból Marin Sego, Balogh Zsolt, Matej Gaber és Szergej Gorbok hiányzott sérülés miatt. A tartalékos felállás ellenére a Szeged kimondottan jól kezdett (4-6), ezért Nikolaj Jacobsen, a hazaiak dán edzője már a kilencedik percben időt kért.

Ezt követően négy és fél perc alatt négyszer volt eredményes a Löwen, ezért Juan Carlos Pastornak is időt kellett kérnie. Csapata hét perc után talált be ismét, de ellenfele Mads Mensah Larsen vezérletével akkor már három góllal vezetett (10-7). A vendégcsapat ismét lendületbe került, rendezte a védekezését, így tartani tudta a lépést esélyesebb riválisával (17-15).

A szünet után a Szeged remek játékkal visszavette a vezetést (23-25), egyszer még a spanyol kapus, José Manuel Sierra is betalált. A tavaszi idényre kölcsönvett horvát jobbátlövő, Ivan Srsen jól teljesített, de rajta kívül a svéd csapatkapitány, Jonas Källman is remekelt. Az 56. percben 35-32-es vendégvezetésnél időt kértek a németek, de a Szeged taktikus, fegyelmezett játékkal két találatot megőrzött az előnyéből, és a hiányzó kulcsjátékosai nélkül bravúros győzelmet aratott.

A mezőny legeredményesebb játékosa Mensah Larsen volt nyolc góllal.

A Szeged jövő vasárnap a címvédő macedón Vardar Szkopje otthonában folytatja szereplését a BL középdöntőjében.
A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 18 pont, 2. HBC Nantes (francia) 17, 3. Barcelona (spanyol) 14, 4. Rhein-Neckar Löwen 12, 5. MOL-Pick Szeged 11, 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 6 (295-317), 7. IFK Kristianstad (svéd) 6 (278-333), 8. PPD Zagreb (horvát) 4

szerdán játszották:
B csoport: THW Kiel (német)-Telekom Veszpém 22-20 (14-9)

Babosék meglepően hamar kiestek Dubajban

2019.02.20 16:48
Illusztráció
Facebook/Babos Tímea
Babos Tímea oldalán a francia Kristina Mladenoviccsal a nyolcaddöntőben búcsúzott a 2,8 millió dollár (797 millió forint) összdíjazású dubaji keménypályás női tenisztorna páros versenyében.
A 2015-ben győztes duó - amely az első fordulóban erőnyerő volt - a szerdai mérkőzésen a Lara Arruabarrena-Vecino, Kaitlyn Christian spanyol, amerikai kettőstől kapott ki döntő rövidítésben.
Babos egyesben a nyitókörben szenvedett vereséget Dubajban, francia partnere búcsúztatta ugyan a világelső japán Oszaka Naomit, a szerdai nyolcaddöntőben azonban ő is kikapott.

Eredmény:

páros, nyolcaddöntő: Lara Arruabarrena-Vecino, Kaitlyn Christian (spanyol, amerikai)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.) 6:4, 1:6, 10-5 - döntő rövidítésben

Arn Gréta kikapott az első fordulóban a budapesti tenisztornán

2019.02.20 13:42

Facebook/Hungarian Tennis
Arn Gréta az első fordulóban búcsúzott a budapesti 250 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán.
A selejtezőből két győzelemmel főtáblára jutott magyar játékos - aki 443. a világranglistán - a múlt heti fedettpályás ob-diadala után már sorozatban hét nyert mérkőzésnél tartott, és a 2013-as ausztrál nyílt bajnokság óta először szerepelt WTA- vagy Grand Slam-verseny főtábláján. Szerdai ellenfele az ötödik helyen kiemelt Jekatyerina Alekszandrova volt, aki 64. a rangsorban, és idén a második fordulóig jutott az Australian Openen.
A 39 éves Arn 2:1-nél elvette ellenfele adogatását, majd végigvitte előnyét, és 53 perc alatt hozta az első szettet úgy, hogy a játszmáért szerválva semmi-negyvenről, négy bréklabdát hárítva fordított. A folytatásban a 15 évvel fiatalabb orosz rákapcsolt, sokkal pontosabban játszott, és 3:0-ra elhúzott. Innen Arn még egy gémet nyert, ellenfele azonban szórta a nyerő ütéseket, és fél óra alatt kiegyenlített. Alekszandrova az utolsó felvonásban is nagy tempót diktált, rögtön brékelőnybe került, és újra 4:1-re meglépett. A magyar teniszező egyszer még elvette az orosz adogatását, 4:3-ra visszajött, ám az ellenfél 5:4-nél már nem remegett meg, és kiszerválta a meccset, amely 1 óra 56 percig tartott.
A BOK Csarnokban zajló torna szerdai programjában még két magyar szerepel: Jani Réka páros mérkőzése a svéd Cornelia Emily Lister oldalán 15 óra körül kezdődik, majd 17 órakor Stollár Fanny is bemutatkozik egyesben, ellenfele az amerikai Madison Brengle lesz. Az egyes főtábla harmadik hazai játékosa, Bondár Anna kedden kiesett.

Eredmény: 1. forduló (a 16 közé jutásért):

Jekatyerina Alekszandrova (orosz, 5.)-Arn Gréta 4:6, 6:1, 6:4