Simán nyert a Veszprém

2018.02.17 21:26
MTI Fotó: Bodnár Boglárka
Fotó: /
A Telekom Veszprém esélyeshez méltóan 34-22-ra legyőzte a vendég fehérorosz Meskov Breszt csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 12. fordulójában, szombaton, és így továbbra is harcban van csoportjában a második helyért.

Az előző idényben BL-bronzérmes Veszprém - amely története során egyszer sem kapott ki a Breszttől - eleinte szinte minden támadásából betalált, de mivel a védelme eleinte nem zárt rendesen, a 12. percben 7-6 volt az állás. Mivel a vendégek nem tudtak egyenlíteni, és 10-6 lett, ezért időt kértek. Azonban számukra nem volt visszaút: Momir Ilic vezérletével a 18. percben már 14-7 volt az állás. A szünetig tovább nőtt a különbség.

A második félidőben sem volt kérdés, átlagban minden két hazai találatra egy válasz érkezett, szűk negyedórával a vége előtt 30-15-re lépett el Ljubomir Vranjes vezetőedző alakulata. A hajrában kicsit kiengedett a Veszprém, de így is gond nélkül tartotta otthon a két pontot.

Jövő vasárnap a német Flensburg-Handewitt vendége lesz a magyar bajnok.

Szalai góltalan maradt az első BL-meccsén

2018.09.19 21:10

Fotó: DPA/ UWE ANSPACH
A Hoffenheim első meccsét játszotta a Bajnokok Ligája csoportkörében, és ugyan sokáig vezetett, győzni nem tudott Harkovban.
Magyar szempontból két érdekes találkozóval folytatódott a labdarúgó Bajnokok Ligája. A Szalai Ádámmal felálló Hoffenheim az ukrán Sahtar Doneckhez látogatott, míg a MOL Vidi FC-t a rájátszásban elbúcsúztató AEK Athén a holland Ajax vendége volt.
Az ukrán bajnok a politikai és katonai helyzet miatt nem saját stadionjában, hanem a Donyecktől mintegy 250 kilométerre található Harkovban fogadta német ellenfelét. Paolo Fonseca tanítványai legutóbbi 15 találkozójukból 13-at behúztak a harkovi stadionban, ráadásul tavaly a Manchester City, Napoli, Feye­noord kvartettből jutottak tovább, így semmiképp sem tekinthettek rájuk könnyű ellenfélként.
Szalai Ádám csapata korábban sosem szerepelt a legrangosabb európai kupasorozatban, ám korántsem szeppent meg, lévén a 6. percben Florian Grillitsch találatával megszerezte a vezetést a Hoffenheim. A hazaiak a 27. percben Ismaily találatával egyenlítettek, ám nem tartott sokáig az ukránok öröme, ugyanis Havard Nordtveit még a félidő előtt ismét a Bundesliga legutóbbi bronzérmesét juttatta előnyhöz. A Sahtar a hajrában egyenlített, így „otthon” tartott egy pontot. Szalai – legutóbb még a Schalke játékosaként 2014 márciusában, a Real Madrid ellen lépett pályára a BL-ben –, aki három találattal jelenleg holtversenyben vezeti a Bundesliga góllövőlistáját, ezúttal nem gyarapította találatai számát.
A holland fővárosban a görög együttes egyszer sem találta el a hazai kaput, az Ajax 3-0-ra diadalmaskodott. Szerdán további mérkőzést játszanak.

Szerb csatára nélkül kezd a Vidi az El-ben

2018.09.19 21:05

Fotó: Népszava/ Molnár Ádám
Szerdán a klub is elismerte, hogy Danko Lazovic távozik a székesfehérvári csapattól, amely csütörtökön fehérorosz rivális ellen tér vissza a nemzetközi kupasorozatba.
Hat év után először kezdődik magyar résztvevővel a labdarúgó Európa-liga aktuális kiírása.
Csakúgy, mint most, 2012 őszén is a fehérvári – akkor még Videoton néven szereplő – együttes képviselte Magyarországot az El-ben. A magyar bajnokcsapat körüli aktuális ügy erősen rányomja azt a bizonyos bélyeget a MOL Vidi FC európai visszatérésére, mindez pedig érződött a mérkőzés helyszínén, a budapesti Groupama Arénában Marko Nikolic vezetőedző és Pátkai Máté részvételével tartott szerdai sajtótájékoztatóján is. Az újságírók többsége Nikolic többszöri kérésével sem törődve a BATE-meccs helyett inkább a karrierjét egyik napról a másikra befejező Danko Lazovic döntésével foglalkozott.
„Szomorú vagyok a döntése miatt, hiszen biztos vagyok benne, hogy Danko még egy-két évig magas szinten tudott volna játszani. Három klubnál dolgoztam vele együtt, nemcsak egy kiváló játékost, hanem a csapat egyik legfontosabb láncszemét is elveszítjük vele. A pályán önök is azt láthatták, hogy gyakran idegesen viselkedik, azt viszont már nem láthatták, hogy az öltözőben mennyit segített a társaknak, mekkora szerepe volt – válaszolta újságírói kérdésre Nikolic. – Tiszteletben kell tartanunk a döntését. Tudom az okát, viszont úgy gondolom, vezetőedzőként ezt nem az én feladatom megosztani a nyilvánossággal.”
A Népszava információi szerint a 35 éves, összesen 47-szeres jugoszláv és szerb válogatott csatár hazájába tart, ahol volt klubja, a Partizan Belgrád várja sportigazgatóként. Úgy tudjuk, hogy a megállapodáshoz már csupán az új kontraktus aláírása, illetve a fehérvári felbontása hiányzik. A következő napokban a szerződés megszüntetésének részleteit is rendezni fogja a klub és a játékos – olvasható a Vidi honlapján szerdán közölt hírben.
Az élet persze a gárda erősségének számító szerb nélkül is megy tovább, csütörtökön a BATE Boriszov ellen kezd a Vidi az L csoportban (a négyes másik mérkőzése a PAOK–Chelsea találkozó lesz).
„Három éve kiegyenlített párharcot vívtunk a BATE Boriszovval a Bajnokok Ligája selejtezőjében, akkor ráadásul még nem volt olyan erősségű csapatunk, mint most” – vette át a szót edzőjétől Pátkai Máté. Az európai kupasorozat rajtjára először készülő válogatott középpályás szerint amint a 2015 nyarán összesítésben 2-1-es fehérorosz sikerrel végződő párharcban, úgy csütörtökön is nüanszok dönthetnek majd.
A hazai bajnokok kívül az Európa-liga főtábláján négy további olyan együttes szerepel, amely magyar játékost foglalkoztat: a K csoportban két ilyen, a Kádár Tamást foglalkoztató Dinamo Kijev és a Kleinheisler Lászlót alkalmazó Asztana találkozik a nyitányon. A nemzeti tizenegy kapuját védő Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig a Salzburgot fogadja, míg a jelenleg sérült Szántó Tamás együttese, a Rapid Wien a G csoportban otthon kezd a Szpartak Moszkva ellen.

Európa-liga a televízióban

L csoport MOL Vidi FC–BATE Boriszov 18.55 (tv: Sport1) PAOK–Chelsea 18.55 (tv: Digi Sport1) H csoport Marseille–Eintracht Frankfurt 18.55 (tv: Digi Sport3) K csoport Dinamo Kijev–Asztana 18.55 (tv: Digi Sport2) B csoport RB Leipzig–Salzburg 21.00 (tv: Digi Sport2) E csoport Arsenal–Vorszkla Poltava 21.00 (tv: Digi Sport1) F csoport Dudelange–Milan 21.00 (tv: Digi Sport3)