Kézilabda BL - Kikapott a Szeged a címvédőtől

A MOL-Pick Szeged négy góllal kikapott a címvédő macedón Vardar Szkopje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 12. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Férfi BL, csoportkör, 12. forduló, A csoport:
Vardar Szkopje (macedón) - MOL-Pick Szeged 34-30 (16-14)

a Szeged gólszerzői: Srsen 6, Zsitnyikov, Källman 5-5, Sigurmannsson 4, Skube, Bánhidi 3-3, Sostaric, Thiagus Petrus 2-2

A szegediek közül Balogh Zsolt, valamint a szlovén Matej Gaber és az orosz Szergej Gorbok nem szerepelhetett sérülés miatt, a horvát Marin Sego viszont visszatért a keretbe.

A Vardar kezdett jobban, de a vendégek sorozatban háromszor voltak eredményesek, és az ötödik percben átvették a vezetést (3-4). A Szeged a folytatásban is lendületesen, taktikusan, pontosan kézilabdázott, de a hajrá a hazaiaknak sikerült jobban (16-14).

A második félidő elején tovább növelte előnyét a Vardar (19-15), de ekkor még nem dőlt el a meccs, hiszen a magyar csapat védekezésben és támadásban is javult, és a 47. percben minimálisra csökkentette a különbséget (25-24). Ezt egy ideig tartani tudta a Szeged, sőt 30-29-nél kétszer is az egyenlítésért támadott, ám nem járt sikerrel. A hajrában ismét többet hibázott a vendégcsapat, amely végül pont nélkül maradt a macedón fővárosban.

A mezőny legeredményesebb játékosa a macedón csapat orosz balszélsője, Timur Gyibirov volt, aki 12 lövésből 11 gólt dobott.

A szegediek jövő szombaton a horvát PPD Zagreb együttesét fogadják a BL csoportkörében.

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje 20 pont, 2. HBC Nantes (francia) 17, 3. Barcelona (spanyol) 16, 4. Rhein-Neckar Löwen (német) 14, 5. MOL-Pick Szeged 11, 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 6 (322-345), 7. PPD Zagreb (horvát) 6 (297-339), 8. IFK Kristianstad (svéd) 6 (307-365)

szombaton játszották:
B csoport: Telekom Veszprém-Meskov Breszt (fehérorosz) 34-22 (20-11)

Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Paris Saint-Germain (francia) 22 pont, 2. Telekom Veszprém 15 (347-325), 3. Flensburg-Handewitt (német) 15 (348-336), 4. THW Kiel (német) 15 (308-302), 5. Vive Kielce (lengyel) 11, 6. Meskov Breszt 8, 7. Aalborg HB (dán) 5 (312-342), 8. Celje PL (szlovén) 5 (344-377)

A csoportok első helyezettjei a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek a nyolcaddöntőbe jutnak.

2018.02.18 22:20

Rasovszky a tavalyi év legjobbja, Hosszú második lett a LEN-nél

2019.02.15 10:33

Fotó: AFP/ FRANCOIS XAVIER MARIT
A női úszók között a svéd Sarah Sjöström diadalmaskodott.
Rasovszky Kristófot választották 2018 legjobb nyíltvízi úszójának a vizes sportokat tömörítő európai szövetség, a LEN szavazásán. A szervezet pénteki tájékoztatása szerint a voksoláson a nemzeti szövetségek és az egyes LEN bizottságok tagjai szavazhattak a legjobbakra. A női úszók között 2013 és 2016 között sorozatban négyszer győztes Hosszú Katinka a második lett a svéd Sarah Sjöström mögött. A 21 éves Rasovszky – aki a LEN Awards-szavazások 2008 óta íródó történetében első magyar férfi nyíltvízi úszó győztes – a glasgow-i Európa-bajnokságon két arany- és egy ezüstérmet nyert.

Fucsovics negyeddöntős Rotterdamban

2019.02.15 07:51
Fucsovics Márton
Fotó: AFP/ WILLIAM WEST
A magyar játékos a kilencedik helyen kiemelt grúz Nikoloz Baszilasvilit győzte le.
Fucsovics Márton negyeddöntőbe jutott csütörtökön az 1,96 millió euró (626,5 millió forint) összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztornán, miután legyőzte Nikoloz Baszilasvilit. Fucsovics számára nem indult jó a találkozó, a magyar játékos 2:2 után elbukta az adogatását. 5:5-nél azonban beérte riválisát, a rövidítésben pedig – amelyben Baszilasvili szervából nem nyert pontot – magabiztosan zárta le a 46 percig tartó első játszmát. A második szett rögtön a 27 esztendős nyíregyházi teniszező két brékjével kezdődött. Mivel saját adogatásait hozta, így 5:1-nél Baszilasvili a mérkőzésben maradásért szervált, ám sikertelenül, így 6:1-gyel végződött a 34 perces második játszma. A vasárnap Szófiában döntőt játszó Fucsovics összességében 1 óra 21 perc alatt biztosította helyét a negyeddöntőben, ahol az első helyen kiemelt Nisikori Kejjel találkozik.

Eredmények:

Nyolcaddöntő: Fucsovics Márton–Nikoloz Baszilasvili (grúz, 9.) 7:6 (7-1), 6:1 korábban: Nisikori (japán, 1.)-Gulbis (lett) 6:1, 6:4 Medvegyev (orosz, 5.)-Verdasco (spanyol) 6:2, 7:5 Dzumhur (bosnyák)-Kukuskin (kazah) 6:4, 7:6 (7-3) Tsonga (francia)-Griekspoor (holland) 7:6 (7-5), 6:1 A negyeddöntő párosítása: Nisikori-Fucsovics, Wawrinka (svájci)-Shapovalov (kanadai, 10.), Monfils (francia)-Dzumhur, Medvegyev-Tsonga