Szegedi siker, veszprémi döntetlen

2018.02.25. 20:25
Fotó: MTI/Czagány Balázs

A Telekom Veszprém és a MOL-Pick Szeged is kiváló teljesítményt nyújtott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hétvégi, utolsó előtti, 13. fordulójában.

Ljubomi Vranjes csapata, a Veszprém a svéd szakember korábbi együtteséhez, a német Flensburghoz látogatott vasárnap. Az első öt percben a magyar bajnok vezetett, a folytatásban azonban a németeknél volt az előny, igaz, két gólnál egyszer sem volt nagyobb a különbség, az első félidő 16-16-os döntetlennel zárult. Hat perccel a vége előtt vezettek ismét a veszprémiek, köszönhetően többek között a kapuban remeklő Mikler Rolandnak is (28-29). Az utolsó perc is egygólos vendég vezetéssel kezdődött (30-31), tíz másodperc volt hátra, amikor a németekhez került a labda, akik időt kértek, majd egyenlítettek, kialakítva a 31-31-es végeredményt, ami a meccs képe alapján igazságos.

A szegediek borzasztó első félidő után (a szünetben 15-11-re vezetett a vendég Zagreb) a másodikban fantasztikus teljesítményt nyújtva a 47. percben érték utol ellenfelüket (22-22), a záró szakaszt pedig elsősorban idegekkel bírták jobban, és 30-28-ra győztek.

"Nagyon erős csapat ellen nyertünk, mert javítottunk a rossz első félidő után - mondta Juan Carlos Pastor, a Tisza-partiak vezetőedzője a klub hivatalos honlapján. - Erre a fontos sikerre főleg azért lehetünk büszkék, ahogyan kiharcoltuk. Szegedre sok problémánk dacára visszatért a győzelem szelleme, és ez mindennél fontosabb a BL-ben."