Csoportgyőztes a Győr

2018.03.10. 20:20
MTI Fotó: Krizsán Csaba
A címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként kilenc góllal legyőzte a szlovén Krim Mercator Ljubljana csapatát szombaton a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában, ezzel csoportja élén végzett.

A győriek ellenfele a montenegrói Buducnost Podgorica lesz a negyeddöntőben.

Eredmény:
női BL, középdöntő, 6. (utolsó) forduló, 1. csoport:
Győri Audi ETO KC-Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 34-25 (17-12)

a Győr gólszerzői: Oftedal 11, Groot 7, Bódi 5, Knedlikova, Hansen, Görbicz, Fodor 2-2, Afentáler, Tomori, Puhalák 1-1

A házigazdáknál a sérült norvég Nora Mörk, a brazil Eduarda Amorim és a holland Yvette Broch nem léphetett pályára.
Az első három gólt meglepetésre a vendégek szerezték, a Győrnek több mint hat percre volt szüksége az első találathoz. Sokat hibáztak a csapatok, a házigazdák a 17. percben vezettek először (7-6), majd Stine Oftedal vezérletével megnyugtató előnyt szerzett a szünetre (17-12).

Alja Koren góljaival igyekezett tartani magát a Krim Mercator Ljubljana, de a hazaiak a második félidőben már ellenállhatatlanul kézilabdáztak, és Oftedal, illetve Nycke Groot remek teljesítményével végül magabiztosan győztek.
A szlovén csapat legeredményesebb játékosa Koren volt, aki 13 lövésből kilenc gólt szerzett.

A csoport állása: 1. Győri Audi ETO KC 16 pont/10 mérkőzés, 2. Rosztov-Don (orosz) 15/10, 3. CSM Bucuresti (román) 13/10, 4. Nyköbing FH (dán) 5/9 (220-260), 5. Krim Mercator Ljubljana 5/10 (243-294), 6. FC Midtjylland (dán) 4/9

vasárnap játsszák:
2. csoport: SG BBM Bietigheim (német) - FTC-Rail Cargo Hungaria 17.00
A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 16 pont/9 mérkőzés, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 12/9 (259-238), 3. Metz HB (francia) 12/9 (234-227), 4. Buducnost Podgorica (montenegrói) 8/9, 5. Thüringer HC (német) 4/9, 6. SG BBM Bietigheim 2/9

Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak a középdöntő végén.

NB I - Az éllovas Ferencváros gond nélkül győzött

Az éllovas Ferencváros a háromgólos Böde Dániel vezérletével hazai pályán 5-0-ra legyőzte a Balmazújvárost szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójában.

OTP Bank Liga, 22. forduló:

Ferencváros-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 5-0 (2-0)

Groupama Aréna, 6565 néző, v.: Bognár
gólszerzők: Paintsil (13.), Varga R. (45+2., 11-esből), Böde (54., 64., 94.)
sárga lap: Paintsil (2.), Leandro (38.), Lovrencsics G. (46.), illetve Habovda (66.), Uzoma (75.), Rudolf (92.)

Ferencváros:
Dibusz - Botka (Lovrencsics G., 28.), Otigba, Blazic, Pedroso - Leandro, Gorriaran - Varga R. (Nagy D., 58.), Paintsil (Georgijevic, 75.), Moutari - Böde

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő:
Horváth L. - Habovda, Póti, Tamás L., Uzoma - Vajda (Rudolf, 65.), Sigér, Maiszuradze (Rus, 74.), Haris - Andric (Kamarás, 82.), Shindagoridze

Joseph Paintsil a 13. percben a mérkőzés első helyzetét gólra váltotta, ám a gyors hazai vezetés után a vendégek előtt adódtak lehetőségek. A 31. percben a kapufa mentette meg a balmazújvárosiakat attól, hogy az időközben mezőnyfölényt kiharcoló ferencvárosiak újabb gólt érjenek el, aztán az első félidő hajrájában Varga Roland büntetőből mégis megduplázta a házigazdák előnyét.

A második félidőben Böde Dániel vált főszereplővé: a válogatott támadó az 54. és a 64. percben is betalált a vendégek kapujába, viszont büntetőjét a két gól között Horváth László hárította. A hátralévő időben a Ferencváros volt aktívabb, de az eredmény a hajráig nem változott, akkor ismét Böde volt eredményes.

A Ferencváros tovább őrzi tavaly április közepe óta tartó hazai veretlenségét, a szezonban a tizenegyedik Üllői úti fellépéséből a kilencediket nyerte meg Thomas Doll csapata.

Az a Balmazújváros, amely ezt megelőzően három bajnokiján nem kapott gólt, az Üllői úton öt kapott találattal zárt. Horváth Ferenc együttesének így megszakadt az október 28-a óta tartó veretlenségi sorozata, amely során a balmazújvárosiak hét fordulón keresztül nem kaptak ki.

NB I - Nyert a sereghajtó Mezőkövesd

A sereghajtó Mezőkövesd legyőzte a vendég Haladást szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójában.

Mezőkövesd Zsóry FC-Swietelsky Haladás 2-1 (0-0)

Mezőkövesd, 2122 néző, v.: Erdős
gólszerzők: Cseri (58.), Koszta (78.), illetve Wils (75.)
sárga lap: Hudák (29.), illetve Jancsó (92.)

Mezőkövesd Zsóry FC:
Dombó - Farkas, Hudák, Katanec, Vadnai - Mlinar, Iszlai - Cseri (Misák, 79.), Bognár, Tóth B. (Szalai, 82.) - Koszta (Novák, 91.)

Swietelsky Haladás:
Király - Schimmer, Wils, Kolcák, Bosnjak - Jagodics - Mészáros K., Kovács L. (Németh, 85.), Rácz B. (Kiss, 80.), Halmosi (Jancsó, 64.) - Ramos

Az alsóházi csata első félórájában változatos mezőnyjáték zajlott a pályán, a kapuk nem forogtak veszélyben, majd a 41 éves Királynak akadt többször is védenivalója.
Szünet után Dombó hárított bravúrral, majd egy formás támadás végén góllá érett a hazaiak mezőnyfölénye. A Haladás rákapcsolt, és bő negyedóra elteltével kiegyenlített. Felpörgött a mérkőzés, hamarosan ismét a mezőkövesdiek vezettek, akik a meccs képe alapján végül megérdemelten szerezték meg egymás után második győzelmüket, és immáron hét bajnoki óta veretlenek.