kézilabda BL;THW-Kiel;Mol-Pick Szeged;

2018-03-21 21:42:00

Kézilabda BL - Csak a csoda segíthet a Szegeden

Hét góllal, 29-22-re kikapott a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a THW Kiel vendégeként a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, így nagyon nehéz helyzetből várja az április 1-jei hazai visszavágót.

Az előjelek nem a magyar bajnoki ezüstérmes mellett szóltak, hiszen a Kiel 2004. óta mindig eljutott a negyeddöntőig, és az elmúlt tizennégy évben csak kétszer kényszerült kihagyni a négyes finálét, a nyolc közé jutásért még sosem esett ki. A szegediekkel kétszer találkozott a kieséses szakaszban, 2015-ben a negyed-, egy évvel később a nyolcaddöntőben búcsúztatta a Szegedet. Mindezek ellenére Alfred Gislason, a hazaiak trénere arra hívta fel a figyelmet, hogy nem szabad lebecsülni a magyar együttest, amelynek spanyol trénere, Juan Carlos Pastor nagyon alaposan felkészül az ellenfelekből, és a szegediek szervezett, fegyelmezett játékkal nyertek a Rhein-Neckar Löwen otthonában is, amire kevés csapat volt csak képes.

Ennek a párharcnak eredetileg Szegeden kellett volna kezdődnie a hétvégén, de a kieliek akkor bajnoki rangadót játszanak a Löwen vendégeként, és mivel azt a találkozót nem sikerült elhalasztani, az európai szövetség (EHF) csak a pályaválasztói jog felcserélésével engedte a hétközi mérkőzés megrendezését.

A szegediek az első játékrészben hullámvölgy nélkül, végig nagyon koncentráltan játszottak, türelmesen támadtak, és minden hibát kihasználtak, védekezésben Marko Vujin kikapcsolását nem tudták megoldani – a korábbi veszprémi klasszis hat gólt szerzett harminc perc alatt -, de ezt leszámítva tartották a lépést a riválissal és 14-14-gyel zárták az első felvonást.

A folytatásban a szegediek két eladott labdával kezdtek, és öt perc alatt 19-16 lett az állás, amit azonban a 42. percre sikerült kiegyenlíteni (19-19). Ezután jött egy négy perces szegedi rövidzárlat, és máris 24-19-re vezetett a Kiel. A magyarok játéka szétesett a záró negyed órára, végül 29-22-re győzött a német együttes.