Sebastian Vettel;Ferrari;F-1;

2018-04-08 20:54:00

Vettel győzött pályafutása 200. futamán

A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája nyert pályafutása 200. Forma-1-es futamán, a vasárnapi Bahreini Nagydíjon.

A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája nyert pályafutása 200. Forma-1-es futamán, a vasárnapi Bahreini Nagydíjon. A rajtnál Vettel megtartotta az első helyet, Bottas viszont megelőzte honfitársát, a ferraris Kimi Räikkönent, és feljött másodiknak. Hamilton óvatosan startolt a kilencedik rajtkockából, majd néhány kör elteltével már negyedik volt. Eközben műszaki hiba és egy hátsó defekt miatt mindkét Red Bull, Daniel Ricciardo és Max Verstappen is feladni kényszerült a viadalt.

A kerékcserék sorát Vettel kezdte meg a 19. kör elején, Räikkönen egy körrel később kapott új abroncsokat, a 21. kör kezdetén pedig Bottas is a bokszban járt. Így ideiglenesen Hamilton vette át a vezetést, mögötte nem változott a sorrend, Vettelt Bottas és Räikkönen követte.

A 36. körben Räikkönen kiállt a második kerékcseréjére, de a szerelők a bal hátsó abroncsot nem tudták leszedni, ezért a finn versenyzőnek - bár elindult - még a bokszutcában meg kellett állítania az autóját. A balul sikerült művelet során a pilóta áthajtott az egyik szerelő lábán, őt kórházba szállították. Vettel előnye a hajrában csökkent, autóján ugyanis a gyorsabb köröket biztosító, de hamarabb elkopó gumik voltak. Öt körrel a leintés előtt a második Bottas már csak valamivel több mint 2 másodperces hátránnyal követte Vettelt. A finn pilóta az utolsó pillanatokig igyekezett támadni, de nem tudta megelőzni riválisát, így Vettel pályafutása során negyedszer állhatott fel a dobogó felső fokára Bahreinben. A 30 éves versenyzőnek ez volt a 49. diadala, és a szezonnyitó ausztráliai verseny után az idény második futamán sem talált legyőzőre. A dobogó második fokára Bottas, a harmadikra Hamilton állhatott fel. Egészen remek eredményt ért el a 22 esztendős francia Pierre Gasly, aki pályafutása hetedik F1-es nagydíján a negyedik helyen ért célba a Toro Rosso Hondával.