Mark Zuckerberg kongresszusi meghallgatásának első napján még megúszta a hozzá nem értő provokációkkal, a Képviselőház Kereskedelmi Bizottsága előtt azonban már komolyabb érvekkel találkozott. A legnagyobb visszhangot az a szerdai kijelentése kapta, hogy még az ő adatait is átadták a Cambridge Analyticának a 87 millió más felhasználóéval együtt. A CNN szerint nem tudta vagy akarta elárulni, mennyi adatot gyűjt a Facebook a felhasználóktól és az általuk látogatott helyekről. Eziránt sok szenátor érdeklődött, de a válasz mindannyiszor csak annyi volt, a munkatársai majd utánanéznek. A legközelebb akkor jutott az őszinte beismeréshez, amikor Kathy Castor kérdésére válaszolva elmondta, a Facebook akkor is gyűjtött adatokat, amikor a felhasználók nem is voltak bejelentkezve a platformra. A kérdés azért fontos, mert a Facebooknál tárolt adatok mennyisége a cég üzleti alapjának meghatározója: 40 milliárd dollár bevételük származik ugyanis évente abból, hogy a felhasználókról szerzett információkat felhasználva, célzott reklámlehetőségeket tudnak értékesíteni. Ha leállnának ezeknek az adatoknak a gyűjtésével, az aláásná a vállalat üzleti alapjait.
A meghallgatás alatt Zuckerberg mindannyiszor megpróbálta lerázni azokat a megjegyzéseket, miszerint a Facebook eladná az adatokat. Mint mondta, ők csak felhasználják a gyűjtött adatokat ahhoz, hogy célzott reklámokat tudjanak vetélytársaiknál jóval hatékonyabban közvetíteni. Ugyanakkor a Cambridge Analytica-botrány kirobbanását követően a közvéleményt és a képviselőket is egyre inkább foglalkoztatja a kérdés, hogyan bánik a Facebook az információkkal. Az, hogy Zuckerberg nem válaszolt egyértelműen arra, mire terjednek ki az adatok, amiket a Facebook gyűjt, azért érdekes, mert azok mindenki számára hozzáférhetők saját oldalának egyik menüpontjában.
Amikor Sara Ashley O'Brien a CNN egyik újságírója letöltötte 14 évre visszanyúló Facebook-tevékenységének adatait, meglepve vette észre, hogy sok egyéb személyes információ között elhunyt nagyanyjának egykori telefonszámát, miközben ő sohasem használta a közösségi oldalt.
Ugyanakkor új fiók létesítésekor, amikor elfogadjuk a feltételeket, megengedjük, hogy a Facebook adatokat gyűjtsön azokról a webhelyekről is, amelyeket meglátogatunk, beleértve az ott és a velük kapcsolatos helyeken végzett online tevékenységet is. Az, hogy ezekről Zuckerberg nem beszélt az lehet az oka, hogy nem akart erről felvilágosítást adni.
A Facebook vezér hajlandónak mutatkozott a "bizonyos fokú" szabályozás elfogadására. "Az internet fontossága világszerte erősödik, s úgy gondolom, hogy a szabályozás bizonyos formái elkerülhetetlenek" - fogalmazott a Facebook-vezető. Majd hozzátette, hogy bár a szabályozás szükséges, de nagyon kell vigyázni arra, hogy milyen lesz ez és hogyan alkalmazzák.
Az EU-ban már májusban életbe lép a digitális adatok gyűjtését, felhasználhatóságát szabályozó új törvény, amely a személyes adatok védelmének legátfogóbb szabályozása az internet születése óta, amely megadja a polgároknak a jogot, hogy megtudják, milyen adatokat tárolnak róluk és töröltethessék azokat. Úgy tűnik, azonban az amerikai kongresszus még messze van attól, hogy egy hasonlót elfogadjon.