Mark Zuckerberg távozását követeli több részvényes - írta a HVG a The Financial Times cikke alapján. Illinois Államkincstárának vezetője, Michael W. Frerichs szerint nem működik az, hogy valaki egy cég elnökeként a saját főnöke is egyben. Nagyobb bizalma lenne a részvényeseknek a Facebookban, ha a cég elszámoltathatóbb lenne, Zuckerberg ugyanis nem csupán alapítója és elnök-vezérigazgatója a társaságnak, de a szavazataránya is 60 százalékos annak ellenére, hogy a részvényeknek csupán 14 százaléka van a kezében. A Cambridge Analytica-ügy kirobbanása után eltelt két hétben 10 százalékot esett a Facebook részvényeinek az árfolyama, ezt azóta csak részben tudták korrigálni. A befektetőkre az sem hatott, hogy múlt heti kongresszusi meghallgatásán Zuckerberg bocsánatot kért – hiszen arról nem esett szó, hogy a cég változtatna saját irányításán. Zuckerberg nemrég a Voxnak azt mondta: a cég „igazán szerencsés”, mert csupán egyetlen többségi részvényes vezetheti.
Egy kaliforniai szövetségi bíró döntése szerint a Facebook ellen csoportos kereset nyújtható be, miután az megsértette Illinois állam törvényeit azzal hogy, az úgynevezett arcmegjelölő funkciója az oldalra feltöltött fotókon automatikusan felismeri a személyeket és megjelöli az ismerősöket. Három illinoisi felhasználó azért perelte be a vállalatot, mert az szerintük helytelenül járt el, amikor az oldal a biometrikus arcfelismerő programmal adatokat gyűjtött róluk és tárolta azokat írásbeli engedélyük nélkül.
A büntetés akár öt ezer dollár is lehet minden alkalommal, amikor az oldal engedély nélkül használt fel képeket, a bíró szerint a potenciális kár több milliárd dollárt tehet ki.
A Facebook közleménye szerint a vád nem áll meg, és azt vetették fel a bíróságon, hogy a panaszosoknak egyénileg kellene keresniük a jogorvoslatot, bebizonyítva, hogy megsértették jogaikat, valóságos károkat szenvedtek személyiségi jogaik.