Még nincs pánik a Fáy utcában

2018.04.21 07:50
FOTÓ: MOLNÁR ÁDÁM
Fotó: /
Az előző játéknap után az élvonalbeli tabella utolsó helyére csúszott vissza a Vasas labdarúgócsapata, amelynek vezetőedzője, Michael Oenning amondó: nincs veszítenivalójuk.

„A Debrecen nagyon jó csapat, ezt főként az ősszel már bizonyította. Igaz, szerdán 4-0-ra kikapott a Magyar Kupában, de szerintem ez inkább motiváltabbá teszi a csapatot, biztosan javítani szeretne. Nehéz mérkőzésre számítok, de hazai pályán nyernünk kell.”

Oenning hasonlót még nem élhetett át Magyarországon.

Noha az angyalföldieket 2016 januárja óta irányító tréner az első félévében is a kiesés ellen harcolt csapatával, sereghajtó pozícióban még nem állt együttesével. Most ez a helyzet: azt követően, hogy legutóbb Újpesten kapott ki 4-2-re a tavaly bajnoki bronz- és kupaezüstérmet szerző Vasas, visszacsúszott a 12. helyre.

„Természetesen a fejekben motoszkál az, hogy a tabella utolsó helyén vagyunk, de ennek egy előnye is van: a következő mérkőzéseken nincs veszítenivalónk” – mondta optimistán a Népszavának nyilatkozó edző, aki hozzátette: pozitív szellemben készülve várják a következő feladatot, amely különösen fontos lesz, hiszen a Vasas szombat délután kiesési rangadót vív a Mezőkövesddel.

„Nem lehet kétséges, hogy rendkívül fontos mérkőzés vár ránk, mivel győzelem esetén jobb pozícióba tudnánk hozni magunkat a tabellán – állapította meg a német szakember. – Ugyanez igaz az Mezőkövesdre is, ezért úgy gondolom, hogy egy küzdelmes találkozóra számíthatunk. Látom, hogy milyen minőség van ebben a csapatban, a játékosaim bizonyították már, hogy képesek jól futballozni. Harcolni fogunk az utolsó fordulóig és biztos vagyok abban, hogy sikerül bebiztosítanunk a bennmaradást.”

A Szusza-stadionban egymásnak feszülő páros mellett a mostani állás szerint még négyen félthetik az élvonalbeli tagságukat: a 27. fordulóban a 30 pontjával hetedik Haladás az eddig hárommal kevesebbet gyűjtő Balmazújvárost fogadja, a szintén 30-cal álló DVTK és a Puskás Akadémia pedig egymás ellen vív. Az egyik szakportál által a közelmúltban „bedobott” hír szerint a veszélyben lévő csapatok akár abban is reménykedhetnek, hogy ismét felemelik az NB I létszámát, az általunk megkérdezett Oenning azonban nem foglalkozik ezzel, annyit reagált, nem tud ilyen lehetőségről.

Az aktuális játéknapon az élmezőnyben is éles mérkőzéseket rendeznek: a címvédő Budapest Honvéd a szintén dobogóra pályázó Újpestet látja vendégül, míg az ugyancsak a nemzetközi kupaindulásra hajtó, szerdán a Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén a Puskás Akadémiától 4-0-s vereséget szenvedő Debrecen a Videotonhoz látogat.

Mire utóbbi helyszínen útjára indul a labda, a fordulót megelőzően a pontverseny élén csupán rosszabb gólkülönbsége miatt a Ferencváros mögé szoruló Videoton játékosai már tudni fogják, hogy lesz-e esélyük előzni, az FTC ugyanis 17 órától kezd a Paks ellen. „A Paks mindig zárt védekezésből próbál támadásokat, kontrákat vezetni, ezekre oda kell figyelnünk szeretnénk a saját játékunkat ráerőltetni a vendégcsapatra. Minél előbb meg kell szereznünk a vezetést, utána pedig nyugodtan megnyerni a meccset” – vázolta fel a fővárosiak számára ideális forgatókönyvet a lapunknak nyilatkozó ferencvárosi védő, Botka Endre.

Fotó: /
Az Újpest legyőzte a labdarúgó NB I bajnokát, szurkolói mégis tüntettek. A Vidi a vereséggel komoly hátrányba került az őszi elsőségét bebiztosító éllovas mögött.
Habár a félév utolsó előtti játéknapját záró mérkőzésére, az Újpest–Vidire a családias hangulatot ígérő érdeklődés miatt akár a barátságos jelző is illett volna, a hazai tábor mégis tett róla, hogy más szót kelljen keresni. A lila-fehérek ultrái szombat estére nem tették túl magukat csapatuk szerdai, kaposvári kupakiesésén, az első perctől kezdve felváltva szólították fel távozásra az edzőt és a tavaly nyári címercsere óta egyébként sem népszerű tulajdonost, mindemellett még a nagyjából 30 főből álló vendégtáborral is gyakran foglalkoztak.
A szurkolók fájdalmát az is csak ideig-óráig enyhítette, hogy az Újpest az első játékrész második felében a Vidi hibáit kihasználva kétgólos előnyre tett szert: előbb egy nem túl átgondolt vállmozdulat után a válogatott védő, Fiola Attila adott gólpasszt a labdára szemfülesen lecsapó Novothny Somának, majd a nemzeti csapatnál szintén számításba vett honosított bekk, Paulo Vinícius hozta helyzetbe a befejezésnél nem hibázó Obina Nwobodót. Az Újpest játékosai szemlátomást bizonyítani akartak, megérdemelten vezettek, a játékrész lefújásakor mégis megkapták, hogy „Kaposváron kellett volna”.
A küzdő, ám fáradt csapat benyomását keltő – csütörtökön az Európa-liga csoportkörének zárófordulójában a Chelsea csapatát fogadó – Vidiben a térfélcserét követően sem igazán volt benne az egyenlítés, de még a szépítés sem, a szervezetten futballozó hazaiak közelebb álltak az újabb találathoz. Ezt a drukkerek tüntető csoportja már nem látta, a kapu mögötti szekció ugyanis valamikor az 50. perc magasságában kivonult: közben néhány görögtűz a pályán landolt, az elégedetlenkedők ráadásul begyújtották a klubtulajdonosnak címzett üzenetet tartalmazó molinót is.
„Nem volt még ilyenben részem, furcsa volt ezt látni, de én futballista vagyok, ez nem rám tartozik. A pályán nem érzékeltem ebből semmit, csak a játékra koncentráltam – felelte a Népszava vonatkozó kérdésére a lefújás után Zsótér Donát, akit a hétközi és a szombati élményekről is kérdeztünk. – Jót tesz majd nekünk ez a siker, hiszen komoly kudarcként éltük meg a kupakiesést, egy olyan nagy klubnál, mint az Újpest ennél több elvárt. A Vidi ellen jól játszottunk, mindent megvalósítottunk, amit elterveztünk. Ebből a sikerből erőt meríthetünk az idei utolsó, Honvéd elleni bajnoki előtt.”
Szombaton egyébként olyan dolog történt, ami valljuk be, nem jellemző, az Újpest sikerének ugyanis a fradisták is örülhettek. A Ferencváros a maga bajnokiját már a második helyen álló rivális budapesti vendégjátéka előtt megnyerte, ezzel egyfelől – a jövő vasárnapi Vidi–FTC eredményétől függetlenül – bebiztosította őszi elsőségét, másrészt nyolc pontra növelve előnyét, amely a listavezető szempontjából a legrosszabb forgatókönyvvel számolva is csak ötig apadhat az idei utolsó meccsen. Ugyanakkor felkúszhat akár 11-re is.
A forduló krónikájához hozzátartozik, hogy a Puskás Akadémia a Paks ellen 1-1-re végződő mérkőzést követően felmentette vezetőedzői pozíciójából Benczés Miklóst. Az esztendő utolsó mérkőzésén Komjáti András klubigazgató irányítja a felcsúti csapatot.

A 17. forduló eredményei

Debrecen–Budapest Honvéd 2-0 Debrecen, Nagyerdei Stadion, 1828 néző. Jv: Erdős Gólszerzők: Bódi (43.), Szécsi (78.) FTC–Mezőkövesd 3-2 Bp., Groupama Aréna, 7054 néző. Jv.: Andó-Szabó Gólszerzők: Lanzafame (1., 79.), Varga R. (87. - 11-esből), illetve Cseri (83. - 11-esből), Vadnai (91.) Puskás Akadémia–Paks 1-1 Felcsút, Pancho Aréna, 517 néző. Jv.: Bognár T. Gólszerzők: Arabuli (90+4.), illetve Remili (32.) Kiállítva: Báló (Paks, 72.) DVTK–Kisvárda 1-1 Miskolc, DVTK Stadion, 2513 néző. Jv.: Berke Gólszerzők: Juhar (14.), illetve Sassá (32.) Kiállítva: Lukjancsuk (Kisvárda, 51.) MTK Budapest–Haladás 4-0 Bp., Új Hidegkuti Nándor Stadion, 500 néző, Jv.: Karakó Gólszerzők: Baki (5.), Lencse (48.), Gera (57.), Farkas B. (87.) Újpest–MOL Vidi FC 2-0 Bp., Szusza Ferenc Stadion, 1674 néző. Jv.: Farkas Á. Gólszerzők: Novothny (26.), Nwobodo (33.) Az állás 1. FTC 17 12 3 2 35-13 39 pont 2. MOL Vidi FC 17 9 4 4 28-15 31 3. Budapest Honvéd 17 8 4 5 19-13 28 4. MTK Budapest 17 8 3 6 27-24 27 5. Újpest 17 7 6 4 19-12 27 6. Debrecen 17 7 6 4 23-19 27 7. Mezőkövesd 17 6 6 5 25-21 24 8. Paks 17 5 7 5 21-23 22 9. Puskás Akadémia 17 5 3 9 19-24 18 10. DVTK 17 3 5 9 16-28 14 11. Kisvárda 17 3 4 10 15-35 13 12. Haladás 17 2 3 12 13-33 9

Óriási küzdelemben verte a németeket a magyar női kézi válogatott

2018.12.09 17:14
Mérkőzés utáni eufória, a női kézilabda válogatott december 9-én legyőzte német ellenfelét, így tovább juthat a Franciaországban
Fotó: MTI/ Kovács Tamás
Egy ponton múlt, hogy a magyar csapat feszes versenyben, több kihagyott helyzet után, de legyőzze német ellenfelét a franciaországi Nancyban.
 Eredmény, középdöntő, 2. forduló, II. csoport: Magyarország-Németország 26-25 (12-10) ------------------------------------- Nancy, 2700 néző, v.: Pandzic, Mosorinski (szerbek) lövések/gólok: 39/26, illetve 45/25 gólok hétméteresből: 3/3, illetve 3/2 kiállítások: 4, illetve 2 perc Magyarország: ------------ Bíró - Lukács 7, Háfra 5, Mészáros, Kovacsics 3, Planéta 3, Schatzl 3, cserék: Kovács A. 2, Pálos-Bognár, Tóth G., Szabó L. 3, Kazai, Lakatos, Kiss É. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen A magyar csapat öt-egyes felállással kezdett védekezésben, amivel rögtön megzavarta az ellenfelet, és a pontos ellentámadásoknak köszönhetően három perc alatt háromgólos különbség alakult ki. A németek rendezték védekezésüket, de támadásban továbbra is bizonytalankodtak, ezért Henk Groener szövetségi kapitány a kilencedik percben időt kért. Csapata a 12. percben csupán a második gólját dobta, de ezt a magyarok a remek kezdés ellenére nem tudták kihasználni, majd a védekezésüket hatos falra váltották, és ezúttal korán jöttek az első cserék is. Kim Rasmussen szövetségi kapitány időt kért, mivel együttese tíz perc alatt csak egyszer talált be.  A kapus Bíró Blanka több bravúros védéssel segítette a csapatot, de Alicia Stolle vezérletével a német válogatott egy 4-0-s sorozat végén - a meccs során először - átvette a vezetést (7-8). A folytatásban is remekül küzdöttek a magyarok, némileg rendezték a védekezésüket, így a szünetben megint ők vezettek (12-10), de az első félidőben még ennél is több lehetőség volt számukra. A második felvonásban bő tíz percen keresztül felváltva estek a gólok. A magyarok nem tudták növelni a különbséget az elkövetett hibák miatt, illetve a németek magas átlövőivel szemben nem volt ellenszerük. Kiss Éva a lehető legjobbkor védett büntetőt, 17-14 után hat perccel mégis egyenlővé vált az állás (19-19), majd Julia Behnke vezérletével újra átvette a vezetést az ellenfél. Egyre inkább fáradni látszottak a magyarok, egyre többet rontottak, ekkor Kovacsics Anikó és a két szélső, Lukács Viktória és Schatzl Nadine vette vállaira a csapatot. A vége előtt 110 másodperccel Henk Groener időt kért (24-24), a hajrában Xenia Smits góljára Schatzl válaszolt, Emily Bölk a kapufát találta el, majd Kim Rasmussen időt kért 21 másodperccel a vége előtt. Az utolsó támadásból Háfra Noémi - megannyi hiba után - betalált, így a magyarok óriási küzdelemben, bravúrral győztek.  A mezőny legeredményesebb játékosa Stolle volt, aki 14 lövésből kilenc gólt dobott.A kapusok közül Bíró Blanka 27-ből kilenc, Kiss Éva nyolcból egy, Dinah Eckerle 29-ből hét lövést hárított.     további eredmény:    I. csoport (Nantes): Franciaország-Svédország 21-21 (11-14)          később: Oroszország-Szerbia 18.00     II. csoport (Nancy):    később: Románia-Hollandia 18.00