A távirati iroda beszámolója szerint Volner János és Farkas Gergely általános frakcióvezető-helyettes, Bana Tibor frakcióigazgató lesz. A Jobbik a parlament alelnökének Sneider Tamást, a nemzetbiztonsági bizottság elnökének Mirkóczki Ádámot, míg a vállalkozásfejlesztési bizottság elnökének Z. Kárpát Dánielt jelölik.
Gyöngyösi Mártonnak korábban sikerült elérnie azt, amiről mások csak álmodozhatnak: neki köszönhetően baloldali és fideszes politikusok álltak egy színpadra. A Hit Gyülekezete erőteljes mozgósítása jóvoltából tízezres tömeg tiltakozott Gyöngyösi „zsidólistázós” beszéde ellen. A 2012 decemberében tartott Kossuth téri demonstráción Bajnai Gordon volt kormányfő, Mesterházy Attila szocialista pártelnök és Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője is felszólalt.
Előzőleg Gyöngyösi Márton a parlamentben közölte: eljött az ideje, hogy „felmérjük azt, hogy az itt élő, és különösen a magyar Országgyűlésben és a magyar kormányban hány olyan zsidó származású ember van, aki bizonyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent Magyarország számára”. Kijelentése hatalmas botrányt kavart. Kövér László házelnöktől kezdve a kormányon át az ellenzéki pártokig, zsidó felekezetektől az izraeli és az amerikai nagykövetségig sok mindenki elítélte szavait. DK-s képviselők sárga csillagot viseltek a parlamentben.
A botrányt kevéssé csillapította, hogy Gyöngyösi közleményben kért elnézést „zsidó honfitársainktól”. Magyarázata szerint valójában nem zsidó származású emberek összeírására akart javaslatot tenni, hanem a fontos tisztséget betöltő „izraeli-magyar kettős állampolgárok által előidézett nemzetbiztonsági kockázatra” szerette volna felhívni a figyelmet.
A Jobbik közelgő tisztújításán Gyöngyösi – Sneider Tamás elnökjelölt oldalán – elnökhelyettesként indul. Sneider, amikor nemrég a „zsidólistázásról” kérdeztük, közölte: Gyöngyösi Márton részéről egyértelműen nyelvbotlás volt, ami miatt bocsánatot kért. Ezért annak az esetnek nem szabad jelentőséget tulajdonítani.