LMP;Schiffer András;Szabó Szabolcs;

Schiffer András. Fotó: Vajda József

- Schiffer elhagyja az LMP-t

Kilép az LMP-ből Schiffer András, a párt korábbi társelnöke és alapítója, jelentette be Facebook-oldalán. A politikus két éve már a tisztségeiről lemondva háttérbe húzódott, ám ez kevés volt: Ron Werber tanácsadói munkáját, a piacpárti Szabó Szabolcs megjelenését látva úgy döntött: megszünteti párttagságát is.

A 2013-as újjászületésnél azt írtuk ki a képzeletbeli homlokzatra: ”Van, ami nem eladó!”. Azóta ez a jelmondat is a feledés homályába veszett. A mai napon megszüntettem tagsági jogviszonyomat az LMP-ben - jelentette be Schiffer András, a párt alapítója, volt társelnöke a Facebookon. A 2016-ban hátrébb lépett, de sokak szerint azóta is az LMP-re nagy befolyással bíró Schiffer azzal indokol, az utolsó csepp a pohárban: Szabó Szabolcs, "a neoliberális Együtt képviselőjének csatlakozása az egykoron általam vezetett parlamenti frakcióhoz."

A volt társelnök ezután felidézte, hogy egyetlen igazi parlamenti sikerélménye a gigantikus többséggel szemben, szerinte 2016. júniusában, az volt, hogy indítványára az Országgyűlés határozatot fogadott el a globális szabadkereskedelmi politika korlátozására. - Két hónappal később, az EU-Kanada egyezményről (CETA) szóló vitában Szabó Szabolcs a fideszes Németh Zsolt tenyerébe csapott és kijelentette: „A szabadkereskedelem jó” . A pártpolitikának pontosan addig van értelme, amíg jól azonosítható morális céloknak rendeljük alá a taktikai szempontokat és nem fordítva - írta az LMP-s tagságát megszüntetű ügyvéd.

Schiffer nélkül ez a párt nem jött volna létre és ma nem létezne - reagált a hírre az LMP. Mint írják, ő rakta le az ökopolitika alapjait Magyarországon, és az ő munkája is kellett ahhoz, hogy az LMP ma "a régió legerősebb zöldpártja" lehessen. "Kilépését sajnálattal vesszük tudomásul, ugyanakkor sok sikert kívánunk neki a továbbiakban is" - zárul a közlemény.

Lásd még: Schiffer: Az egymásra mutogatás most ágyaz meg egy újabb kétharmadnak

A rendszer megbuktatásához vezető első fontos lépés, hogy megszülessen a diktatúra Parlamenten kívüli ellenzéke. Egy olyan ellenzék, amelyik a gyakorlatban is elhatárolódik a NER kereteitől és működésétől - írja felhívásában a Civil Ellenzék és a Civil Ellenzéki Kerekasztal, amely arra szólítja fel az ellenzéki pártok megválasztott képviselőit, hogy ne tegyék le a képviselői esküt, és ne vegyék fel a munkát a "diktatúra parlamentjében."