Babos nem bírt Garciával Rómában

2018.05.16. 14:46
Illusztráció: Facebook/Babos Tímea
Babos Tímea kikapott a hetedik helyen kiemelt Caroline Garciától, így búcsúzott a második fordulóban a római salakpályás tenisztorna női versenyében - írta az MTI.

A világranglistán 38. Babos és a karriercsúccsal 7. francia játékos korábban kétszer találkozott: 2014-ben Cincinnatiben a magyar nyert 6:4, 6:3-ra, majd Limoges-ban Garcia volt a jobb 6:7, 6:1, 6:3-mal.

Harmadik összecsapásukon a 24 éves Garcia 3:2-nél elvette a magyar adogatását, előnyét megőrizve 40 perc alatt hozta az első szettet. A folytatás kiegyenlített küzdelmet hozott, majd az ellenfél 4:4-nél újra brékelt, aztán saját szervájánál kihasználta első meccslabdáját. A találkozó 1 óra 20 percig tartott.

Eredmény (a WTA honlapja alapján):
nők, 3,35 millió dollár (884 millió forint) összdíjazás:

2. forduló (a 16 közé jutásért):
Caroline Garcia (francia, 7.)-Babos Tímea 6:3, 6:4

A 25 esztendős Babos a párosok versenyben is érdekelt, a francia Kristina Mladenoviccsal a harmadik helyen emelték ki őket. Az Australian Open-bajnok duó erőnyerőként a 16 között kapcsolódik be a küzdelmekbe, első ellenfelük a hazai közönség előtt szereplő Sara Errani és Martina Trevisan lesz. Babos egyesben éppen Erranit búcsúztatta az első fordulóban.

Három magyar már érmes a muay thai VB-n

A magyar muay thai-válogatott tagjai a negyedik napot követően tíz mérkőzésükből nyolcat megnyertek a mexikói Cancúnban zajló világbajnokságon, hárman közülük már biztosan érmes helyen végeznek - számol be az MTI.

A magyar szövetség beszámolója szerint Spéth Norbert (67kg/A kategória) két, ifjabb Kurdy István (63,5kg/B kategória) három, míg Nagy Ede (+91kg/B kategória) egy győzelemmel már bejutott a négy közé, tehát dobogóra állhat majd.

Herczeg Alex Valentin (57kg/B kategória) és Bereczki Dominik (75kg/B kategória) egy-egy győzelemmel, illetve vereséggel a legjobb nyolc között folytatja szereplését.

A 3. nap végén Magyarország vezette a delegált országok ranglistáját (77 ország, 404 harcos) hatból hat győzelemmel.

Hemzseg a sztároktól a Gyulai Memorial

2018.05.16. 07:57
Baji az olimpiai bajnok ellen küzdhet - AFP fotó

Tizenöt világsztár, köztük Baji Balázs és Márton Anita részvételét jelentették be a július elején sorra kerülő 8. Gyulai István Memorial - Atlétikai Magyar Nagydíj szervezői. A székesfehérvári esemény keddi sajtótájékoztatóján Spiriev Attila sportigazgató elmondta: a verseny első napján, július 1-én két számban rendeznek döntőt, míg másnap, hétfőn 18 versenyszámban hirdetnek győztest. Hozzátette: a verseny két kiemelt számát a jelenleg legeredményesebb két magyar atléta köré szervezték.

A férfi 110 méter gáton a tavalyi, londoni vb dobogósai állnak rajthoz, az akkor bronzérmes Baji Balázsnak ismét meg kell mérkőznie a győztes, egyben olimpiai címvédő, jamaicai Omar McLeoddal, aki két sikertelen próbálkozás után tavaly először tudott nyerni a Gyulai-emlékversenyen. A trió harmadik tagja a tavalyi vb ezüstérmese, a 2015-ben világbajnok, Eb-címvédő orosz Szergej Subenkov, aki karrierje során szintén nyert már Magyarországon.

Női súlylökésben a magyar atlétika első világbajnoka, a birminghami fedettpályás vb-n aranyérmes Márton Anita Európa-bajnoki szintű mezőnyben lép dobókörbe. Legnagyobb ellenfele az Eb-címvédő német Christina Schwanitz lesz, aki 15 hónappal a szülés után kezdett el versenyezni, és idén már övé a legjobb európai eredmény.

Az olimpiai és világbajnokkal zsúfolt székesfehérvári mezőnyben ott lesz még az amerikai távolugró Tianna Bartoletta, a lengyel kalapácsvető Anita Wlodarczyk, a bahamai sprinter Shaunae Miller-Uibo, a katari magasugró Mutaz Essza Barsim, a cseh gátfutó Zuzana Hejnová, valamint a világ legkeresettebb atlétanője, az etiópiai futó Genzebe Dibaba.

"A szerződések nagyobb részét már megkötöttük ugyan, de még tárgyalásban vagyok menedzserekkel" - hangsúlyozta Spiriev. Hozzátette: olyan riválisokról gondoskodnak, hogy a sztárok kitűnő mezőnyben versenyezhessenek.

Gyulai Márton versenyigazgató kiemelte: nagyon fontosnak tartják, hogy az édesapja emlékét ápoló viadal ne csak a profikról szóljon. "Az amatőr versenyszámokra korábban soha nem érkezett annyi nevezés, mint idén" - mondta a versenyigazgató. Közölte: a júliusi nemzetközi esemény egyben a magyar Szuperliga versenysorozat része, beleértve az utánpótlás korosztályokat is. (MTI)