NB I;futball;Vasas;

2018-06-03 00:05:00

Drámai bajnoki hajrá, kiesett a Vasas és a Balmazújváros

Rendkívüli izgalmakat hozott a kiesés elkerüléséért vívott harc a labdarúgó NBI szombati záró fordulójában. A bennmaradás szó szerint az utolsó másodpercekben dőlt el.

Négy csapat - Haladás, Diósgyőr, Balmazújváros és a Vasas - várta aggódva az utolsó fordulót. Matematikailag a Mezőkövesd is kieshetett volna, de valós veszély nem fenyegette a borsodiakat.

Legkorábban a Vasas sorsa pecsételődött meg, az angyalföldiek rendkívül gyenge teljesítménnyel a második félidő közepén három gólos hátrányba kerültek a Honvéd vendégeként, és bár később szereztek egy gólt, ez nem segített rajtuk. A Haladás nem volt igazán veszélyben, a hajrában elért győztes góllal pedig végleg megnyugtatta szurkolóit.

A Balmazújváros-Diósgyőr versenyfutás azonban drámai fordulatokat tartogatott. A Balmazújváros akkor maradt volna élvonalbeli, ha legalább annyi pontot szerez, mint a Diósgyőr. A balmaziak a bajnoki ezüstérmes FTC-t, a diósgyőriek az aranyérmes Videotont fogadták.

Balmazújvárosban a hazaiak két öngólt is szereztek, 0-2-ről és 2-3 után is egyenlítettek a 3-3-mal végződött összecsapáson. A diósgyőriek 1-0-ra vezettek, majd a fehérvári egyenlítés után a győztes gólt is megszerezték.

A hosszabbítás perceiben Diósgyőrben a fehérvári Pátkai Máté felső kapufája okozott komoly riadalmat, Balmazújvárosban a ferencvárosi Leandro mentett fejjel a gólvonal előtt a ráadásban.

Amikor Diósgyőrben lefújták a találkozót, a másik mérkőzésből még három perc volt hátra. A diósgyőri drukkerek és játékosok a telefonjaikon az élő internetes közvetítésben azt láthatták, hogy a 95. percben gólt szerez a Balmazújváros (ami diósgyőri búcsút jelentett voln az élvonaltól), ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A televíziós visszajátszás alapján jó ítélet született.

Az már korábban eldőlt, hogy a következő szezonban a Videoton indul a Bajnokok Ligája selejtezőjében, az ezüstérmes FTC és a Magyar Kupa-győztes Újpest pedig az Európa-ligában. A szombati zárás után a Honvéd szerzett még részvételi jogot az El-ben.