Hosszú és Biczó is győzött a Mare Nostrumon

2018.06.13. 22:36
FOTÓ: Molnár Ádám
Két számban is magyar győztest avattak a Mare Nostrum úszóverseny-sorozat második, barcelonai állomásán, a szerdai nyitónapon Hosszú Katinka és Biczó Bence diadalmaskodott – írja az MTI.

Hosszú egyik legerősebb távján, 400 méter vegyesen – bár csaknem 12 másodperccel elmaradt 2016 óta élő világcsúcsától – a viadal honlapja szerint 4:38.32 perccel is biztosan nyert, a döntő másik magyarja, Jakabos Zsuzsanna (4:40.12) előtt. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú a folytatásban 100 méter háton, amelynek fináléjába másodikként jutott be, a döntőben nyolcadik lett (1:08.59). Programja zárásaként 200 méter gyorson a hetedik helyen végzett (2:04.39).

Biczó Bence 200 méter pillangón bizonyult a leggyorsabbnak (1:56.70), míg Verrasztó Dávid  200 méter vegyesen másodikként érkezett célba (2:01.23). A nők 100 méteres pillangódöntőjében Szilágyi Liliána negyedik lett (59.17 mp).

A Mare Nostrum-sorozat az elmúlt hét végén a franciaországi Canet-en-Roussillonban kezdődött, és a kétnapos barcelonai viadal után, a hétvégén Monacóban zárul.

Fucsovicsék negyeddöntősök Stuttgartban

2018.06.13. 22:03
Fotó: Molnár Ádám

Fucsovics Márton párosban bejutott a negyeddöntőbe a 730 ezer euró összdíjazású (235 millió forint) stuttgarti füves pályás férfi tenisztornán – írja az MTI. A magyar játékos, oldalán a hazai közönség előtt szereplő Mischa Zverevvel, szerdán egy thaiföldi duót vert meg döntő rövidítésben.

Egyesben Fucsovics a hetedik helyen kiemelt kanadai Milos Raoniccsal találkozik a csütörtöki nyolcaddöntőben.

Eredmény az ATP holnapja alapján:
páros, nyolcaddöntő:
Fucsovics Márton, Mischa Zverev (magyar, német)-Sanchai Ratiwatana, Sonchat Ratiwatana (thaiföldi) 7:5, 3:6, 10-7 - döntő rövidítés

Fotó: Tóth Gergő

Sike András, a kötöttfogású szakág szövetségi kapitánya legalább két éremre számít az októberi, budapesti birkózó-világbajnokságon, mely szerinte a sportág hazai jövője szempontjából is nagyon fontos verseny lesz. „Sokat dolgozunk azért, hogy ez a vb olyan legyen, amely méltó a magyar birkózáshoz – nyilatkozta a szakember, hozzátéve, hogy profi csapat segíti a munkáját, erőnléti edzők, sportpszichológus és dietetikus is dolgozik a birkózókkal. – Ez a világbajnokság nagy mértékben meghatározhatja a sportág jövőjét itthon, így fontos, hogy mindenki kihozza magából a maximumot.”

A felkészülésről szólva Szöul olimpiai bajnoka elsősorban azt említette meg, hogy a május elején a dagesztáni Kaszpijszkban rendezett Európa-bajnokság a lehető legjobb időpontban volt. A szabályváltozások miatt ugyanis az idei évtől ismét új helyzethez kell alkalmazkodniuk a birkózóknak, s a kontinensviadalon élesben lehetett tesztelni azt, hogy az addigi felkészülés megfelelő volt-e az új rendszerhez. „A keretben több meghatározó versenyző harminc év körül van, az ő szempontjukból nagyon fontos információkat kaptunk az Eb-n, hogy miként alakuljon a formaidőzítésük” – tette hozzá a szakvezető. A budapesti világbajnokságon legalább két éremmel számol a szakember, aki leginkább annak örülne, ha magyar versenyzőnek szólhatna a himnusz a Papp László Sportarénában. A válogatott keret tagjai a jövő hétvégén sorra kerülő győri Magyar Nagydíj után kapnak két hét pihenőt, de teljesen akkor sem állhatnak le az edzéssel. „Csak akkor várhatunk jó eredményeket, ha elvégezzük a kellő mennyiségű edzésmunkát” – szögezte le a kapitány. Az idei vb-t október 20. és 28. között a Papp László Sportarénában rendezik meg.(MTI)