Fucsovics megsérült a hallei tenisztornán

2018.06.19 16:45
Illusztráció: Facebook/Fucsovics Márton
Fotó: /
Fucsovics Márton a döntő játszma elején combsérülés miatt feladta a hatodik helyen kiemelt Philipp Kohlschreiber elleni nyitófordulós mérkőzését a 2,1 millió euró (683 millió forint) összdíjazású hallei füves pályás férfi tenisztornán - írta az MTI.

A világranglistán 45. magyar játékos a nyitó felvonásban 4:3-nál elvette a rangsorban 24. riválisa adogatását, de nem tudta kiszerválni a játszmát, a hazai közönség előtt szereplő Kohlschreiber három játszmalabdát hárított, mielőtt brékelt volna. Fuvocsics azonban nem tört meg, a következő játékban a negyedik és az ötödik szettlabdáját is kiharcolta, s utóbbit egy nagy tenyeressel ki is használta, ezzel 49 perc alatt játszmaelőnybe került.

A második szettben gyorsan vezetést szerzett a német játékos, és a folytatásban sem hibázott, majd újabb 48 perc elteltével egyenlített.

A mindent eldöntő harmadik szett elején Fucsovics 1:1-es állásnál ápolást kért, láthatóan a bal combját fájlalta, és a gémet ugyan még befejezte, tovább már nem tudta folytatni a küzdelmet. A teniszező Facebook-oldalán található bejegyzés szerint  a jobb lába kicsúszott alóla, teljes testsúlyával a jobb combjára nehezedett, és elesett. A hétperces ápolási szünet után bekötött combbal tért vissza a pályára. Lépni is alig bírt, Kohlschreiber két gyors pontot szerzett, majd miután a magyar teniszező adogatóként kettős hibát vétett, és látszott, hogy felugrani sem bír, feladta a mérkőzést.

Eredmény:
egyes 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Philipp Kohlschreiber (német, 6.)-Fucsovics Márton 4:6, 6:3, 2:1-nél Fucsovics feladta.

Egyre szorosabb a dobogóért és a kiesés ellen folyó küzdelem az NB I-ben

2019.02.16 19:25

Fotó: MTI/ Czeglédi Zsolt
Idegenben győzött az Újpest és a Mezőkövesd, otthon tartotta a három pontot a Diósgyőr.
Az OTP Bank Liga 21. fordulójának eddigi eredményei: Haladás-Mezőkövesd 1-2 Kisvárda-Paks 0-0 Puskás Akadémia-Újpest 0-1 Diósgyőr-Budapest Honvéd 2-1 korábban játszották: Debrecen-Ferencváros 2-1   A meccs érdekessége, hogy a győztes gólt a 94. percben egy 18 éves újonc, Zsóri Dániel szerezte 15 méterről, ollózva. Az MTK-MOL Vidi találkozó 19:30-kor kezdődik. Bár kikapott, de így is biztosan vezeti a bajnokságot a Fradi. A 2-3. helyért viszont óriási a küzdelem, mert a MOL Vidi, a Debrecen, az Újpest és a Budapest Honvéd csapatai között mindössze 1-2 pont a különbség. Hasonló a helyzet az alsóházban: a biztos kiesőnek tűnő Haladás előtt a Kisvárda, a Diósgyőr és a Puskás Akadémia áll 23, illetve 24-24 ponttal.
Frissítve: 2019.02.16 19:26

Kikapott a Fradi Debrecenben

2019.02.16 16:26

A listavezető Ferencváros 2-1-re kikapott a Debrecen otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 21. fordulójának nyitómérkőzésén.
OTP Bank Liga, 21. forduló: Debreceni VSC-Ferencvárosi TC 2-1 (0-1) Debrecen, 7002 néző, v: Berke gólszerzők: Tőzsér (83. - tizenegyesből), Zsóri (93.), illetve Dvali (30.) sárga lap: Haris (35.), Kusnyír (86.), Pávkovics (89.), illetve Gorriarán (35.), Heister (81.), Haratin (90.) DVSC: ---- Nagy S. - Kusnyír (Kinyik, 87.), Szatmári, Pávkovics, Ferenczi - Varga K., Haris, Tőzsér, Bódi - Szécsi (Zsóri, 81.), Avdijaj (Takács, 63.) FTC: --- Dibusz - Lovrencsics, Frimpong (Botka, 61.), Dvali, Heister - Sigér (Leandro, 66.), Haratyin - Szinyevics, Gorriarán, Petrjak - Lanzafame (Tokmac, 77.) A vendég ferencvárosiak - akiktől betegség miatt hiányzott Böde Dániel - rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a 8. percben akár a vezetést is megszerezhették volna, de Petrjak közeli lövésénél a hazaiak kapusa nagyot védett. A folytatásban is az FTC irányította a játékot, ám helyzeteket nem igazán tudott kialakítani. A 30. percben mégis vezetéshez jutott: Lovrencsics távoli lövésébe Dvali olyan szerencsésen ért bele, hogy a labda a kapu jobb alsó sarkában kötött ki. A második félidő elején nagyobb sebességre kapcsolt a Debrecen, és két perc elteltével Bódi lövésénél Dibusznak kellett bravúrral hárítania. Mindkét csapat vállalta a támadójátékot, így lüktetőbb, élvezetesebb lett a mérkőzés, helyzetek felváltva adódtak. A hajrában aztán a DVSC büntetőből egyenlített, miután Dibusz elsodorta Bódit, sőt a hosszabbítás perceiben a csereként beállt Zsóri Dániel - élete első NB I-es mérkőzésén - 15 méterről a kapu jobb felső sarkába ollózott, megszerezve csapatának a győzelmet.