Babosék megnyerték a birminghami tenisztornát

2018.06.25. 10:19
Illusztráció: Facebook/Babos Tímea
A Babos Tímea, Kristina Mladenovic magyar, francia duó megnyerte a 936 ezer dollár (260,5 millió forint) összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztorna párosversenyét, miután a vasárnapi fináléban szetthátrányból fordított – írta az MTI.

Az ausztrál nyílt bajnokságon címvédő kettős, az angliai torna első kiemeltje az Elise Mertens, Demi Schuurs belga, holland duóval találkozott, és 33 percnyi játékot követően játszmahátrányba került. Babosék a második szettben kétszer vették el ellenfelük adogatójátékát, és 31 perc alatt egyenlítettek. A 17 percig tartó döntő rövidítésben 5-5 után már végig Baboséknál volt az előny, akik harmadik mérkőzéslabdájukkal lezárták a finálét.

A magyar játékos honlapjának a mérkőzés után elmondta: nehéz meccsen vannak túl. „Végig kiélezett volt. Talán nem játszottuk a legjobb teniszünket, de mi voltunk a jobbak a legfontosabb pillanatokban” – nyilatkozta Babos. Hozzátette: a siker „nagyon fontos lépés” volt a wimbledoni Grand Slam-viadal előtt, és nagyon várja már a következő heteket.

A magyar játékos pályafutása 19. tornagyőzelmét aratta párosban, Mladenovic társaként az ötödiket.

Babos a jövő héten az eastbourne-i füves pályás tenisztorna 917 ezer dollár (255 millió forint) összdíjazású női versenyén szerepel, amelynek főtábláján egyesben és párosban is hétfőn kezdi meg szereplését. Egyéniben a lengyel Agnieszka Radwanska lesz az ellenfele, míg párosban – oldalán ezúttal a magyar származású, de brit színekben teniszező Johanna Kontával – egy ukrán, orosz duóval találkozik.

Eredmény, páros, döntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Elise Mertens, Demi Schuurs (belga, holland) 4:6, 6:3, 10-8 - döntő rövidítés

korábban:
egyes, döntő:

Kvitova (cseh, 4.)-Rybarikova (szlovák) 4:6, 6:1, 6:2

Babos Tímea tornagyőzelmei párosban:

2012 Birmingham (partner: Hszie Szu-vej, tajvani)
2013 Bogota (Mandy Minella, luxemburgi)
2013 Monterrey (Date-Krumm Kimiko, japán)
2013 Marrákes (Mandy Minella)
2013 Szucsou (Michaella Krajicek, holland)
2013 Taskent (Jaroszlava Svedova, kazah)
2014 Sydney (Lucie Safarova, cseh)
2014 Kuala Lumpur (Hao Csing-csan, tajvani)
2015 Dubaj (Kristina Mladenovic, francia)
2015 Marrákes (Kristina Mladenovic)
2015 Róma (Kristina Mladenovic)
2017 Sydney (Anasztaszija Pavljucsenkova)
2017 Rabat (Andrea Hlavackova, cseh)
2017 Quebéc (Andrea Hlavackova)
2017 Taskent (Andrea Hlavackova)
2017 Moszkva (Andrea Hlavackova)
2017 Szingapúr, világbajnokság (Andrea Hlavackova)
2018 Australian Open (Kristina Mladenovic)
2018 Birmingham (Kristina Mladenovic)

Babos egy, Stollár három helyet rontott

Babos Tímea egy helyet rontva a 37., míg Stollár Fanny három pozíciót visszacsúszva a 149. a női teniszezők legfrissebb, hétfőn kiadott világranglistáján, amelynek élcsoportjában nem hoztak változást a múlt heti tornák, így továbbra is a Roland Garros-győztes román Simona Halep vezet. Babos párosban változatlanul a negyedik a világranglistán.

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

FOTÓ: Boris HORVAT / AFP
A négyszeres világbajnok és címvédő Lewis Hamilton vasárnap rajt-cél győzelmet aratott a Forma-1-es Francia Nagydíjon, míg legnagyobb riválisa, Sebastian Vettel első körös balesete után ötödikként zárt.

Valamelyest az oroszországi labdarúgó-világbajnokság árnyékában rendezték meg a vasárnapi Forma-1-es Francia Nagydíjat. Az angol szurkolók a Panama elleni 6-1-es győzelemmel hangoltak az idény nyolcadik futamára, ahol a Mercedes négyszeres világbajnoka, a brit Lewis Hamilton végig vezetve könnyed aratott. Aligha kívánhattak maguknak szebb napot a szigetországiak.

A rajtot a legjobban a jelzést a harmadik helyről váró Sebastian Vettel, a Ferrari német versenyző kapta el, de az első kanyar előtt "beszorult" Hamilton mögé, valamint a mellette száguldó Valtteri Bottas (Mercedes) mellé. Vettel ráadásul elmérte az első féktávot, ezért nekiütközött Bottas bal hátsó kerekének. Vettel autójának első vezetőszárnya eltört, Bottas pedig bal hátsó defektet kapott, miközben a középmezőnyben a hazai közönség előtt szereplő Pierre Gasly (Toro Rosso) a második kanyarban összeütközött honfitársával, Esteban Oconnal (Force India). Az ütközések nyomán nagy mennyiségű törmelék került az aszfaltra, ezért a versenybíróság a pályára küldte a biztonsági autót. Közben Vettel és Bottas is a bokszban járt.

3. Red Bull 164

A Safety Car a 6. körben engedte útjára a mezőnyt, Vettel pedig gyorsan megkezdte a felzárkózást a mezőny végéről. A 10. körben már 11. volt, de a versenyigazgatóság ekkor közölte, hogy öt másodperces időbüntetéssel sújtja a német pilótát a rajt után történt baleset okozásáért. A kerékcserék sorát a 26. körben Verstappen kezdte meg, és a negyedik helyre, Vettel elé tért vissza a pályára. Ricciardo a 29. körben állt ki friss abroncsokért a harmadik pozícióból, és ötödikként hajtott vissza a versenybe. A 33. körben Hamilton is megkapta az új gumikat, majd két körre rá az ideiglenes éllovas Räikkönen is a bokszutcában járt. Tizenkét körrel a vége előtt Bottas és Vettel is gumit cserélt, utóbbi egyúttal letöltötte öt másodperces időbüntetését, s ezzel együtt ötödik maradt, míg Bottas nyolcadikként folytatta a futamot.

„Többé-kevésbé mindenkinek hasonlóan sikerült a rajtja, de eléggé csúszott az első kanyar, kívülre mentem, ami végül rossz döntésnek bizonyult” – értékelt a leintés után Räikkönen, aki a hajrában visszavette a harmadik pozíciót Ricciardótól. – Tisztességesen feljöttünk a hosszú etap alatt, végül a dolgok remekül alakultak, sikerült felállni a dobogóra – tette hozzá. A rajt utáni kalamajka után másodikként forduló, helyét végig megtartó Verstappen Kanada után ismét felállhatott a dobogó második fokára. „Próbáltam követni Lewist, de kontrollálta a tempót az élen. Jó versenyem volt, élveztem, és mindig jó dobogóra állni, még ha ezúttal nem is kellett keményen megdolgozni érte. A rajtnál mindenki azon van, hogy pozíciót nyerjen, de bárki hibázhat.”

A Francia Nagydíj pontszerzői
1. Hamilton (Mercedes) 1:30:11.385 óra
2. Verstappen (Red Bull) 7.090 másodperc hátrány
3. Räikkönen (Ferrari) 25.888 mp h.
4. Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 34.736 mp h.
5. Vettel (német, Ferrari) 1:01.935 perc h.
6. Magnussen (Haas) 1:19.364 p h.
7. Bottas (Mercedes) 1:20.632 p h.
8. Sainz Jr. (Renault) 1:27.184 p h.
9. Hülkenberg (Renault) 1:31.989 p h.
10. Leclerc (Sauber) 1:33.873 p h.

A 33 éves Hamilton kimaradt az első körös kakaskodásból, s így könnyedén nyert. „Nagyon hálás vagyok a sima hétvégéért a srácoknak. Élveztem a versenyt, az időjárás is jó volt, a rajongók pedig őrültek. Részemről ez a valaha volt legjobb Francia Nagydíj – mondta a brit pilóta, aki karrierje során először győzött Franciaországban. Ez volt az idei harmadik, s pályafutása 65. futamgyőzelme.

A vb egy hét múlva, az Osztrák Nagydíjjal folytatódik.

Red Bull Air Race - Martin Sonka győzött Budapesten

2018.06.24. 18:42
MTI Fotó: Szigetváry Zsolt
A kvalifikációban is első cseh Martin Sonka diadalmaskodott a Red Bull Air Race műrepülő világbajnoki sorozat budapesti futamán vasárnap - informál az MTI.

A Duna Margit-híd és Lánchíd közötti szakaszán rendezett futamon 13 pilóta versengett - a német Matthias Dolderer egészségügyi problémák miatt nem ülhetett repülőbe -, s egyenes kieséses rendszerben küzdött egymással. A kvalifikációs időeredményük alapján párokba rendezték őket (1-14, 2-13, 3-12, 4-11, 5-10, 6-9 és 7-8), és a hét győztes, valamint a vesztesek közül a legjobb időeredménnyel célba érő pilóta jutott a negyeddöntőbe, köztük a pontversenyt a viadal előtt holtversenyben vezető ausztrál Matt Hall, aki pályacsúcsot döntött az első körben (56.852 mp).

A szemerkélő esőben kezdődött négy párharcos középszakaszt követően ezek győztese versengett egymással a legjobb időért.
Ebben Sonka az első négyes döntőjét teljesítő francia Mika Brageot-t, valamint az idei vb legutóbbi két futamán diadalmaskodó Hallt megelőzve bizonyult leggyorsabbnak.
A nyolcfutamos vb-sorozat - amelynek a budapesti a negyedik állomása volt - augusztusban Oroszországban folytatódik.