Autóbalesetben halt meg a válogatott kosárlabdázó

Autóbalesetben életét vesztette Gazmend Sinani, a magyarok elleni világbajnoki selejtezőre készülő koszovói férfi válogatott kosarasa – írja az MTI.

A magyar szövetség honlapja szerint a 27 éves, 205 centis center a kórházban belehalt sérüléseibe. Az angol Leeds Force légiósa nem szerepelt a magyarok elleni, debreceni vb-selejtezőn novemberben. A balesetben megsérült a játékosok közül Granit Rugova, Fisnik Rugova és Altin Morina, valamint a válogatott gyúrója, Kujtim Shala is. Granit nem dobott kosarat, Fisnik pedig 7 pontot szerzett Debrecenben.

Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese csütörtökön, Pristinában találkozik Koszovó válogatottjával, majd három nappal később a budapesti Tüskecsarnokban fogadja a litván csapatot.

A magyarok négy kör után a harmadik helyen állnak a csoportjukban, amelynek Lengyelország a negyedik tagja.

17 magyar arany egyetlen súlyemelő Eb-n

2018.06.25. 13:26
Illusztráció: Eugenio Marongiu / Cultura Creative
Tizenheten szereztek aranyérmet a magyarok közül a 35 évnél idősebb súlyemelők hétvégén zárult budapesti Európa-bajnokságán - írja az MTI. A legidősebb bajnok 85 éves.

A szervezők összegzése szerint a masters Eb-n - amelyen nyolc-nyolc súlycsoportban a nőknél 8, a férfiaknál 10 korcsoportban versenyeztek - 28 országból fél ezren mérték össze erejüket a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Sportközpontjában.

A MAFC és az Ózdi Súlyemelő FC közös rendezésében lebonyolított kontinensviadalon a legfiatalabbaktól - a 35-39 esztendősektől - kezdve ötéves "ugrásokkal" egészen a nyolcvan felettiekig viaskodtak a résztvevők, köztük az 55 magyar.

A hazai indulók közül tíz férfi és hét nő szerzett Európa-bajnoki címet összetettben. Különösen kiemelkedőt nyújtott az 50-54 évesek kategóriájában a korábbi sokszoros világ- és Európa-bajnoki érmes Takács Mária, a hazai sportági szövetség jelenlegi főtitkára, aki ráadásul korosztályos világcsúccsal diadalmaskodott a plusz 90 kilósok között. Ugyancsak nyert húga, Takács Erika, a magyar női súlyemelés első - 1995-ös - összetett világbajnoka (45-49 évesek, plusz 90 kg), ahogyan Triff-Árkosi Anikó (50-54, 69) is, aki harminc esztendeje, az első női Eb-n szakításban volt kontinentális bajnok.

A budapesti masters Eb magyar férfi győzteseinek sorában ott volt Gyurkovics Ferenc (35-39, 105), a felnőtt válogatott szövetségi kapitánya, továbbá a korelnök, egykori világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes, olimpiai hatodik Huszka Mihály (80 felettiek, 105 kg) is, aki június elején ünnepelte 85. születésnapját, és sokadik masters-elsőségét begyűjtve biztosan nyert ezúttal is két nyolcvanéves riválisa, egy brit és egy bosnyák emelő előtt.

Újra Nadal az élen, Fucsovics 50. a világranglistán

2018.06.25. 11:28
FOTÓ: AFP / CHRISTOPHE ARCHAMBAULT
Egy hét után ismét csere történt az élen a férfi teniszezők világranglistáján: újra Rafael Nadal vezet a hallei torna vasárnapi döntőjében vesztes Roger Federer előtt – írja az MTI.

A svájci játékosnak nyernie kellett volna a németországi viadalon, hogy megőrizze világelsőségét, de mivel a fináléban három szettben kikapott a horvát Borna Corictól, így – 50 pont előnnyel – ismét spanyol riválisa került az első helyre.

A legjobb magyar, Fucsovics Márton sérülést szenvedett a hallei verseny első fordulójában, és öt helyet rontva jelenleg az 50. az ATP rangsorában. A héten a wimbledoni torna selejtezőjében érdekelt Balázs Attila viszont 21 helyet javítva a legjobb 200 között van, a 185.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):