Videoton;Bajnokok Ligája;

2018-08-07 21:13:11

Biztató döntetlent ért el a Vidi Malmőben

A Mol Vidi 1-1-es döntetlent ért el a Malmö vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének első felvonásán.

Az első perctől védekezésre rendezkedett be a magyar bajnok, a fehérváriak visszahúzódtak a térfelükre, és minden eszközzel igyekeztek távol tartani a Malmö játékosait a kapujutól.

Törekvésük egy kivétellel az első felvonásban sikerrel járt, Antonsson lépett ki a rossz ütemben lesre játszó védők közül, ám lövését Kovácsik védte. A magyar kapust nem kedvelték a hazai együttes szurkolói, ellenszenvüket a hálóőr az egy perc alatt elvégzett kirúgásokkal vívta ki, ezzel sok játékpercet „megölt” a Vidi. A félidő vége a magyaroké volt, a hosszabbítás két percében a Malmö térfelén tartották a labdát, igaz, helyzetet nem tudtak kialakítani.

A második 45 percben feljebb tolta védekezését a Vidi, és így előre is veszélyesebben tudott játszani, az 50. percben Nikolov éles szögből a kapusba lőtte a labdát. Kiegyenlítettebb volt a labdabirtoklás, mint az első félidőben, a svédek első távoli lövése az 57. percben jutott el a fehérvári kapuig, de Kovácsik könnyen megfogta Bachirou középre tartó félmagas kísérletét.

Öt perccel később vezetést szerzett a Malmö, Christiansen egy átlépős csellel két védőt is becsapott, majd 14 méterről Kovácsik mellett a jobb sarokba gurította a labdát (1-0). Élénkebb lett a mérkőzés, a 65. percben Lazovic 22 méterről szabadrúgásból a felső kapufára csavarta a labdát.

A 72. percben váratlanul egyenlített a Videoton, a helyszínen 17 209 néző nem hitt a szemének: két malmői egymást zavarta, egyikük sem tudta elrúgni a labdát, Nego kibújt Nielsen és Safari között, majd az ötös sarkáról a jobb felső sarokba bombázott (1-1). A gólt ünneplő fehérvári futballistákat egy üveggel próbálták megdobni a lelátóról a svéd szurkolók, szerencsére pontatlanul céloztak.

A hajrában beszorult a Vidi, de az eredmény nem változott. A visszavágót jövő kedden rendezik.

A Kleinheisler Lászlót foglalkoztató kazah Asztana hazai pályán 2-0-ra kikapott a horvát Dinamo Zagrebtől.